Anglie se pere o Rice a není to poprvé. Nejdřív ho získala repre a teď jde o to, který z velkoklubů

Anglie se pere o Rice a není to poprvé. Nejdřív ho získala repre a teď jde o to, který z velkoklubů

Teprve dvacetiletý stoper, který zároveň může nastupovat jako defenzivní záložník, Declan Rice, je znovu hojně probírán v anglických médiích. O Rice, který hraje za West Ham, se totiž přetahují přední anglické velkokluby. S nadsázkou by se dalo říct, že to není poprvé, co je o Rice v Anglii zájem.

Riceovi totiž nemůžou přijít na jméno v Irsku. Rice Iry reprezentoval v mládežnických kategoriích a dokonce naskočil i do třech přátelských zápasů za A-tým Irska. Pravidla FIFA i UEFA mu však i po této porci zápasů umožňovaly přejít k jiné reprezentaci a toho díky dvojímu občanství Rice využila právě Anglie, která ho povolala do svého týmu doslova za pět minut dvanáct. Zatímco ještě v březnu byl Rice vyhlášen irským talentem roku, v červnu už slavil třetí místo s Anglií na Lize národů UEFA v Anglii.

Tehdy mu přišlo z Irska mnoho výhružek a v únoru to bude teprve rok, co Rice toto rozhodnutí učinil. To, že se z West Hamu ve dvaceti letech prosadil do A-týmu anglické reprezentace bezpochyby svědčí o kvalitách Rice. A proto o něj v tuto chvíli mají zájem snad všechny anglické velkokluby a mezi nimi nejvíce vyčnívá Manchester United.

„Každý přestup je o načasování, já si myslím, že určité kvality mám, ale zároveň jsem ještě velmi mladý. Uvidím, počkáme do ledna a do té doby se budu maximálně koncentrovat na svou práci ve West Hamu,“ prohlásil Rice pro FourFourTwo. Doposud odehrál Rice za West Ham v Premier League pětašedesát zápasů, ve kterých se dokázal dvakrát gólově prosadit.