Na trase Turín - Barcelona se chystá výměna, dojít k ní má už v lednu

Na trase Turín - Barcelona se chystá výměna, dojít k ní má už v lednu

Na trase Juventus - FC Barcelona se podle italských médií rýsuje výměna, ke které už prý málem došlo v právě skončeném přestupovém období. Zatímco do Barcelony má směřovat nespokojený Emre Can, opačným směrem by měl putovat Ivan Rakitič. Oba hráči mohou hrát přibližně na stejné pozici. Proč výměna nevyšla už v létě?

K výměně za úplně stejných podmínek se schylovalo podle italského deníku Tuttosport už v létě. Na poslední chvíli ji ale zarazil sám Can, jelikož byl Sarrim přibližně v půlce srpna údajně ujištěn, že si s klubem zahraje Ligu mistrů. Ze soupisky pro milionářskou soutěž byl však nakonec vynechán, což ho podle jeho následných výroků do médií doslova rozhořčilo. Ze soupisky byl vynechán i jeho spoluhráč Mario Mandžukič, který údajně vyjednává o svém odchodu do Kataru, kde je přestupové okno otevřeno až do konce září.

A co jednatřicetiletý Rakitič? O odchodu rodáka ze švýcarského Rheinfeldenu z Barcelony už se také spekuluje delší dobu. V Barceloně už nemá zdaleka takovou pozici, jako když před pěti lety přišel, přesto stále hraje. Katalánský velkoklub však znovu začíná dávat více prostoru mladým hráčům z akademie, což by mohl odnést právě Rakitič.

Pětadvacetiletý Emre Can přišel do Juventusu loni v létě zadarmo, po vypršení smlouvy v anglickém Liverpoolu. Juventus by na něm tedy alespoň teoreticky vydělal. Rakitič, který se rozhodl na mezinárodním poli reprezentovat Chorvatsko, tedy rodnou zemi své matky, by se mohl v Juventusu potkat s krajany Markem Pjacou a Mario Mandžukičem. Jak ale bylo zmíněno výše, Mandžukič může ještě do konce září odejít do Kataru.