Wigan může završit povedenou sezonu

Wigan může završit povedenou sezonu

Wigan Athletic se v úterý utká v odvetném zápase semifinále Ligového poháru s Arsenalem a pokud postoupí, završí tak nejlepší sezonu v historii klubu.

Loni postoupil Wigan vůbec poprvé mezi elitu a všechny navíc překvapil dobrými výsledky. V současnosti mu patří v tabulce šesté místo, za Arsenalem přitom zaostává jen o skóre. Na Highbury pojede tým s náskokem jednoho gólu z prvního utkání, které vyhrál 1:0. Trenér Kanonýrů Arsene Wenger nechá i v odvetě odpočívat klíčové hráče.

S větším respektem než Arsenal přistupuje ke svému odvetnému semifinálovému představení Manchester United, který v prvním zápase navzdory plné síle týmu uhrál s Blackburnem pouze remízu 1:1. Rovers se proti Rudým ďáblům nevídaně daří. V posledních pěti vzájemných utkáních s United ani jednou neprohráli, přičemž ze zářijového duelu na Old Trafford si odnesli vítězství 2:1. Nejlepším mužem utkání byl norský záložník Morten Gamst Pedersen, jenž vsítil oba góly Blackburnu a dařilo se mu i v prvním semifinálovém utkání, když po úvodní Sahaově střele vyrovnal skóre zápasu. "Bude to těžký zápas, ale když si nebudeme věřit, nemůžeme uhrát solidní výsledek," domnívá se Pedersen.

[ 23.1.2006 - Reuters / eFotbal ]