Svěrkoš míří z Gladbachu do Ostravy

Svěrkoš míří z Gladbachu do Ostravy

Útočník Václav Svěrkoš je na zpáteční cestě z Mönchengladbachu do Ostravy. Třiadvacetiletý hráč, který se nedávno od představitelů německého klubu dozvěděl, že s ním Borussia do budoucna už nepočítá, se s ostravským vedením dohodl na podmínkách svého návratu na Bazaly.

Přestup zatím nebyl zpečetěn, ale jednání se ve středu pohnulo ke spokojenosti Baníku. Mönchengladbach dal Svěrkošovi souhlas, aby se od čtvrtka zapojil v Ostravě do přípravy. "Teď je to věc mezi Mönchengladbachem a Baníkem, smlouvu ještě budeme dodělávat. Ale dneska jsme konečně dostali povolení, aby s námi trénoval," řekl generální manažer klubu Werner Lička.

Svěrkošův návrat do české ligy se začal rodit o minulém víkendu. Vyhaslého kanonýra jako první kontaktovala Sparta, ale zájem úřadujícího mistra musel jít stranou, když se útočník rozhodl dát přednost Ostravě. Baník v posledních dnech intenzivně vyjednával s hráčem i o jeho vyvázání ze smlouvy, kterou má v Mönchengladbachu až do roku 2009.

Někdejší útočník české reprezentační jednadvacítky z Bazalů před čtyřmi lety vyrazil do světa velkého fotbalu. Po jeho životní sezoně, v které nastřílel 14 gólů, Svěrkoše v devatenácti letech za dva miliony eur koupil Mönchengladbach. Tam však narazil na nedůvěru trenéra, stěží se prosazoval do základní sestavy, i přesto dokázal v bundeslize nasbírat 17 zásahů.

Klub ho třech letech poslal na hostování do Herthy Berlín, poslední půlrok zase Svěrkoš strávil v Austrii Vídeň, s kterou se radoval ze zisku Rakouského poháru.

"Hrozně se těším na kluky a hlavně na fanoušky. Připravoval jsem se individuálně, ale teď to bude s mančaftem už daleko lepší. S hráči jsem byl v kontaktu, vážně jsem strašně rád, že jsme se s Baníkem dohodli," řekl Svěrkoš pro oficiální web Baníku.

[ 4.7.2007 - ČTK l Foto: MARSfoto ]