Adriánova chyba Liverpool body nestála, Manchester City zase spílá videu

Adrián vyrobil v utkání proti Southamptonu obrovskou hrubku, Liverpool ale nakonec svůj náskok udržel. To Manchester City jen remizoval, v udolání Tottenhamu mu znovu překáželo video.

Liverpool nepředvedl nejjistější výkon, tři body ale z duelu proti Svatým má. V první půli gólman Adrián vychytal několik dobrých příležitostí, s rozehrávkou měl ale obrovské problémy.

Nejprve jej málem nachytal Adams, sedm minut před koncem už ale při rozehrávce zachyboval tak, že z toho byla branka. Míč kopl přímo do střídajícího Ingse a ten tak skóroval proti svému bývalému týmu.

V té chvíli ale už Liverpool vedl o dvě trefy. Krásnými góly se o to postarali Sadio Mané a Roberto Firmino. Liverpool tak zápas dokázal zvládnout a slaví další vítězství.

Navíc si vypracoval dvoubodový náskok na Manchester City, který jen remizoval doma s Tottenhamem. Hosté byli v úvodu bez aktivity a po vynikajícím centru de Bruyneho skóroval hlavičkující Sterling. Absolutně z ničeho vyrovnali hosté po překvapivé střele Lamely, závěr půle ale znovu patřil domácím.

De Bruyne tentokrát našel nohu Agüera a ten poslal Citizens opět do vedení. Manchester City měl obrovskou převahu, Kohouti ale znovu udeřili jako blesk z čistého nebe. Ihned po střídání Lamela našel Lucase a bylo znovu srovnáno.

Tottenham vystřelil jen dvakrát na branku, Manchester City vyslal celkem 30 pokusů, z toho deset mezi tři tyče! Přesto nevyhrál. V závěru sice dostal míč do sítě střídající Gabriel Jesus, rozhodčí ale po poradě s videem gól odvolal kvůli ruce Laporteho. Citizens tak znovu přišli o výhru proti Tottenhamu kvůli videu.

Za tři body uspěl Bournemouth, vítěznou trefu obstaral Harry Wilson, jenž je na hostování z Liverpoolu. Premiérovou trefu v Anglii zapsal Leandro Trossard.

Jeden gól mu uznán nebyl, v 65. minutě se ovšem dočkal a díky jeho zásahu Brighton bere z domácího utkání proti Kladivářům bod. Skvěle se poté v Premier League uvádí finský útočník Teemu Pukki. Po trefě proti Reds přidal nyní hattrick a především díky jeho výkonu nováček porazil Newcastle 3:1.

Výsledky 2. kola anglické Premier League:

Arsenal - Burnley 2:1 (13. Lacazette, 64. Aubameyang - 43. Barnes)
Aston Villa - Bournemouth 1:2 (71. Luiz - 2. King z penalty, 12. H. Wilson)
Brighton - West Ham 1:1 (65. Trossard - 61. Chicharito)
Everton - Watford 1:0 (11. Bernard)
Norwich - Newcastle 3:1 (32., 63. a 75. Pukki - 90+3. Shelvey)
Southampton - Liverpool 1:2 (83. Ings - 45. Mané, 71. Firmino)
Manchester City - Tottenham 2:2 (20. Sterling, 35. Agüero - 23. Lamela, 56. Lucas)