Agüero si znovu zastřílel, Liverpool má nový klubový rekord

Manchester City i dalším dvěma gólům Sergia Agüera jednoznačně porazil Brighton, v čele nicméně nadále zůstává Liverpool, jenž dnes překonal svůj klubový rekord.

Manchester United znovu ztratil, tentokrát nezvládl zápas v Southamptonu. Skóre sice otevřel ve skvělé formě hrající Daniel James, v 58. minutě nicméně vyrovnal obránce Vestergaard.

Po druhé žluté kartě nedohrál krajní bek Danso, hosté nicméně dvacetiminutovou přesilovku využít nedokázali. Opět ztratila i Chelsea, ta přitom po dvou gólech Tammyho Abrahama vedla doma nad nováčkem 2:0.

Po pauze ale snížil Robinson a již pátý bod pro Sheffield United zařídil svým vlastním gólem Kurt Zouma. Chelsea tak má jen bod a momentálně je až na deváté pozici.

Slaví naopak Leicester, díky dvěma gólům Jamieho Vardyho se posunul již na třetí místo. Stejný gólový zápis si připsal i Sergio Agüero a Manchester City doma zlikvidoval Brighton poměrem 4:0.

O branku méně vstřelil Liverpool, na rozdíl od úřadujícího mistra ale stále zůstává stoprocentní. Salah sice nejprve nastřelil jen tyč, po tečovaném centru Alexandera-Arnolda už ale míč do brány zapadl. Po chybě jednoho z beků Firmino vybídl Maného a Liverpool vedl již o dvě branky.

Salah poté deset minut před koncem přenechal míč Firminovi a ten uzavřel účet na konečných 0:3. Liverpool v Premier League vyhrál potřinácté v řadě a nastavil tak svůj nový klubový rekord. Fanoušci ale řeší kontroverzi mezi útočníky, Sadio Mané totiž dost nelibě nesl střídání pouhých pět minut před koncem utkání.

Výsledky 4. kola anglické Premier League:

Southampton - Manchester United 1:1 (58. Vestergaard - 10. James)
Crystal Palace - Aston Villa 1:0 (73. J. Ayew)
Chelsea - Sheffield United 2:2 (19. a 43. Abraham - 46. Robinson, 89. vlastní Zouma)
Leicester - Bournemouth 3:1 (12. a 73. Vardy, 41. Tielemans - 15. Wilson)
Manchester City - Brighton 4:0 (2. De Bruxne, 42. a 55. Agüero, 79. B. Silva)
Newcastle - Watford 1:1 (41. Schär - 2. Hughes)
West Ham - Norwich 2:0 (24. Haller, 56. Jarmolenko)
Burnley - Liverpool 0:3 (33. Wood vl., 37. Mané, 80. Firmino)