Šéf La Ligy si přeje, aby se do Španělska vrátil Ronaldo i Mourinho

Šéf La Ligy si přeje, aby se do Španělska vrátil Ronaldo i Mourinho

V La Lize už rok nepůsobí Cristiano Ronaldo a více než šest let už zde netrénuje portugalský trenér José Mourinho. Šéf La Ligy Javier Tebas ale přiznává, že mu oba muži, kteří spolu strávili tři roky v Realu Madrid, ve Španělsku chybí a velmi by si přál jejich odchod.

Ten se ale nejeví moc pravděpodobně. Ronaldo už rok hraje za Juventus Turín a i dle svých slov zde má rozdělanou práci. Fanoušci Realu Madrid si v létě moc přáli jeho návrat, ale ten se neuskutečnil. A vypadá to, že se ani brzy neuskuteční. Ronaldův návrat na Bernabeu je reálný, avšak spíše v nějaké funkci poté, co ukončí kariéru.

"Španělská liga s Ronaldem je prostě lepší než bez Ronalda," přiznává Javier Tebas. CR7 v La Lize odehrál devět sezón a vstřelil během nich přes tři sta branek. Nyní ale dělá radost fanouškům Juventusu, se kterým loni získal mistrovský titul. Mourinho trénoval Real pouze tři roky, většinu své trenérské kariéry působil v Premier League.

Loni v prosinci byl vyhozen z Manchesteru United a od té doby je bez angažmá, podle svých slov odmítl už hodně nabídek. Někteří hovoří, že nevěří kouči Zidanovi a má zálusk na to přebrat jeho práci, až bude ZZ vyhozen, Tebas má ale s Mourinhem jiné plány. "Ronaldo v La Lize a Mourinho na lavičce španělské reprezentace, to by bylo ideální," věří šéf La Ligy.

Španělsko z osobních důvodů opustil kouč Luis Enrique a tým nyní vede Robert Moreno, Mourinho by ale byl vhodným adeptem na to, aby Enriqueho místo zaujal natrvalo.