Byl jsem nejdůležitější v útoku BBC, vzpomíná Benzema na spolupráci s Ronaldem

Byl jsem nejdůležitější v útoku BBC, vzpomíná Benzema na spolupráci s Ronaldem

Útočné trio Benzema - Bale - Cristiano Ronaldo, zkráceně BBC, spolu vyhrálo během pěti sezón čtyři Ligy mistrů a právem je na něj nahlíženo jako na jedno z nejlepších fotbalových útoků v historii kopané. Vedle dvou rychlonohých gólových mašin v podobě Cristiana Ronalda a Garetha Balea nastupoval útočník Karim Benzema.

Francouzský forvard odehrál v Madridu už deset sezón, vstřelil nespočet branek a téměř celou dobu hrál v Madridu v útoku po boku Cristiana Ronalda. Co se rozestavení týče, tím hlavním útočníkem byl právě Benzema, je ale jasné, že Francouz působil spíše jako playmaker a Ronaldo poté slízl smetanu svými brankami.

Benzema byl po většinu těch pěti let nejméně gólovým hráčem, i když byl Bale často zraněný, i přesto se ale necítil nějak "do počtu". A to právě tím, že jako nejméně gólový, avšak hrotový, útočník dosti pomáhal záloze, stahoval se, pomáhal i v defenzivních činnostech a narozdíl od Balea a Ronalda dělal i nemálo nepopulární černé práce.

Benzema byl beze sporu jeden z nejdůležitějších hráčů týmu a v útoku obzvláště. Sám Big Benz věří, že nebýt něj, tak by si spolu Bale a Ronaldo tolik nerozuměli. "Ronaldo byl nejlepší útočník, bylo mi ctí ustupovat na stranu a udělat mu prostor, aby dával góly. Nehraju fotbal pro góly, ale jsem útočník, je přirozené, že je potřebuju," pokračuje francouzský kanonýr.

"Věřím, že jsem byl nejdůležitější člen tria BBC," myslí si Benzema.