Prý má větší talent než Messi, stále se ale nemůže prosadit. Foden chce být jako Sancho nebo Mount

Prý má větší talent než Messi, stále se ale nemůže prosadit. Foden chce být jako Sancho nebo Mount

Manchester City sice nemá moc dlouhou historii, v posledních letech však sbírá velké úspěchy. A to nejen na hřišti, ale mimo něj. Skvělou práci odvádí především skauti a trenéři mládeže. Za pár let totiž Citizens vychovali několik světových hráčů.

Jedním z nich je třeba Jadon Sancho. Ten se ovšem v A týmu neprosadil a před dvěma lety zamířil do pro Angličany exotického Německa. V bundeslize se mu ovšem daří a patří k nejperspektivnějším hráčům současnosti. V A týmu Citizens je ovšem hráč, o kterém Pep Guardiola tvrdí, že má talent větší než Lionel Messi, kterého sám Guardiola trénoval v Barceloně. Phil Foden. 

Jenže i přesto se Foden v Premier League moc neobjevuje a údajně se mu to líbí čím dál méně. A pokud se to nezlepší, může Foden následovat Sancha a Citizens by tak uprchl další velký talent. Jenže jsou jen dvě možnosti, buď Guardiola zmenší herní čas svým hvězdám v základní sestavě na úkor Fodena a nebo se na něj "talentovanější hráč než Messi" brzy vykašle.

Právě v Sanchovi se Foden vidí. On a Mason Mount jsou pro něj inspirací. Sancho, Foden a Mount by za pět let mohli být tahouny anglické reprezentace, Mount už nyní září v Chelsea a Sancho válí za Dortmund, Foden však zatím nic. Svého agenta už prý nabádá, aby se poohlížel po nějakém týmu, který by Fodenovi nabídl atraktivní místo v sestavě i kvalitní spoluhráče.