Slavia má novou posilu z Brazílie! Je to sen, chci se prosadit v Evropě, libuje si Joao Felipe

Slavia má novou posilu z Brazílie! Je to sen, chci se prosadit v Evropě, libuje si Joao Felipe

Slavia Praha po většinu přestupového období prodávala, oproti příchozímu Nicolae Stanciuovi odešli Miroslav Stoch, Jaromír Zmrhal, Simon Deli či Michel Ngadeu-Ngadjui. Přestupový deficit dohání Slavia až začátkem září, po Horovi, Provodovi a Takácsovi přichází posila až z Brazílie.

Jméno Joao Felipe ovšem evropským fanouškům moc neřekne. Do Slavie přestoupil z klubu Ituanu, poslední rok však strávil na hostování v populárním Palmeiras. Sešívané zaujal na dorosteneckém CEE Cupu. „Bylo to hodně důležité. Ještě než vůbec turnaj začal, tak náš trenér mluvil o tom, že by to mohla být pro nás velká příležitost. To jsem si hodně uvědomoval. Díky Bohu to vyšlo a dostal jsem nabídku,“ komentuje svůj příchod do Evropy nová posila Slavie.

„Jsem ze všeho nadšený. Je to sen všech kluků, který se mi naplňuje. Jsem plný emocí. Za to, že můžu být v Evropě, musím poděkovat Bohu,“ pravil ofenzivní hráč po příchodu do Edenu. Ten bude pravděpodobně trénovat s A týmem, první zkušenosti s evropským fotbalem ale bude získávat v B týmu. 

Očekává se, že by mohl naskočit i do přípravných utkání Slavie během reprezentační pauzy, podle jeho výkonů nejen na tréninku se nejspíše Jindřich Trpišovský rozhodne, zda s ním bude počítat i v A týmu nebo zda jej nechá rozehrát v sešívaném béčku, které hraje třetí nejvyšší soutěž. Vyloučený není ani jeho odchod na hostování, podzim by ovšem měl podle všeho strávit v Edenu.