Angličani mimo Premier League? Čím dál běžnější. Trenér reprezentace Southgate si to však pochvaluje

Angličani mimo Premier League? Čím dál běžnější. Trenér reprezentace Southgate si to však pochvaluje

Ty časy, kdy za anglickou reprezentaci nastupovali pouze hráči z Premier League a David Beckham jsou pryč. V posledních letech je čím dál častější angažmá anglických hráčů v zahraničí. Dominují samozřejmě nominace do reprezentace hráčům z Premier League, i přesto je ale tento trend zajímavý.

Proti České republice na jaře nastoupil v základní sestavě Anglie jediný hráč ze zahraničí - Jadon Sancho. Ten ani nikdy Premier League nehrál, z Manchesteru City se přesunul do Borussie Dortmund a až v Německu se dostal do dospělého fotbalu. V bundeslize září natolik, že je inspirací pro další anglické mladé hráče.

Dalším, kdo na reprezentační srazy bude muset dojíždět z větší dálky, je nově Kieran Trippier. Reprezentační obránce vyměnil v létě Tottenham za Atletico Madrid. Zkušenosti se zahraničním angažmá má i hvězda Chelsea Mason Mount, která rok hostovala ve Vitesse Arnherm. A podle všeho úspěšně.

Jistě si pamatujeme i hostování gólmana Joe Harta v Turíně. Stejným případem je Gareth Bale v reprezentaci Walesu, i Draci mají totiž výběr reprezentace primárně z anglické ligy. Je to opravdu zajímavý trend a jistá změna, kouči anglické reprezentace to ale očividně nevadí. Sancho, klíčový hráč Albionu, je totiž tak dobrý právě kvůli Borusii Dortmund.

"Vůbec mi to nevadí. Pro Sancha a Trippiera je to skvělá zkušenost, která se může promítnout i v reprezentaci. Je dobré mít v týmu hráče, kteří mají zkušenosti s více ligami," líbí se Garethu Southgatovi, trenérovi anglické reprezentace.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.