Liverpool bude reprezentovat Evropu na mistrovství světa klubů. Nejsou Real Madrid, máme šanci, zní z jižní Ameriky

Liverpool bude reprezentovat Evropu na mistrovství světa klubů. Nejsou Real Madrid, máme šanci, zní z jižní Ameriky

V zimě nás tradičně čeká ne zrovna populární mistrovství světa klubů. Evropu, přesněji UEFA, zde reprezentuje vítěz Ligy mistrů. Letos tedy karta padla na Liverpool. V Brazílii věří, že právě Reds jsou slabí natolik, aby evropskou dominanci ukončili.

Poslední tři sezóny v Lize mistrů vyhrál Real Madrid a ten na mistrovství světa klubů pokaždé uspěl. Před tím uspěla i Barcelona, opět Real Madrid, Bayern Mnichov. Populární logo na dresech za vítězství na tomto turnaji ovšem nezískala Chelsea, která prohrála s Corinthians. Právě takto dopadl poslední anglický tým na turnaji.

Neúspěch Chelsea ale může po sedmi letech napravit právě Liverpool. Ten ale od pravděpodobně druhého největšího favorita soutěže, brazilského Gremia, takový respekt jako Real Madrid nemá. "Nejsou tolik nebezpeční jako Real Madrid, určitě budou k poražení," myslí si prezident Gremia Romildo Bolzan mladší.

"Tým z Evropy bude vždycky favoritem," komentuje Bolzan mistrovství světa klubů. "Liverpool bude ale k poražení," myslí si. "Před dvěma lety jsme prohráli s Realem 0:1, bylo to těsné, je to obrovská škoda," mrzí prezidenta klubu. Mistrovství světa klubů se odehraje v prosinci, Liverpool bude nasazen až do semifinále.