Nechtěný Neymar? Barcelona radši koupila Griezmanna a Real přivede jeho kolegu

Nechtěný Neymar? Barcelona radši koupila Griezmanna a Real přivede jeho kolegu

Tak moc chtěl Neymar letos v létě odejít z Paříže. Nikdo ho však skutečně nechtěl. Barcelona měla podle zákulisních informací na výběr mezi ním a Griezmannem a jak známo, rozhodla se pro druhou variantu. Šéf Barcelony Bartomeu moc dobře věděl, že pokud přivede oba hráče, bude si zahrávat s porušením Finančního fair-play (FFP) UEFA. Možnost přivést Neymara měl i Real, ten však udělá vše pro to, aby do svého týmu získal jeho kolegu z PSG.

Neymar nebo Griezmann. Toto dilema údajně stálo letos v červnu před vedením Barcelony, které se údajně téměř jednohlasně rozhodlo pro druhou variantu. Přibližně stejně staří hráči, přičemž Griezmann odehrál celou seniorskou kariéru ve španělské La Lize a Neymar odešel v roce 2017 proti vůli katalánského velkoklubu za 222 milionů eur do Paris Saint-Germain.

Neymarův otec si ale ani nepřál, aby jeho syn letos v létě odešel do Barcelony, ten totiž od začátku preferoval madriský Real a s touto žádostí ho prý podle deníku Mundo Deportivo v první polovině července prostřednictvím agenta i kontaktoval. Real však nabídl "pouze" 150 milionů eur s tím, že věděl, že to s největší pravděpodobností nevyjde. Během tohoto léta podle zdroje blízkého vedení klubu o Neymara ani vážně nestál.

Příští léto se ale Real má pokusit o přetažení Kyliana Mbappého, tedy Neymarova spoluhráče z Paříže, jenž je experty považován za jeden z největších talentů současné Evropy. Mbappé by se údajně odchodu do hlavního města Španělska nebránil, to se však nelíbí prezidentovi PSG Nasseru Al-Khelaifimu, který údajně připravil přímo pro Mbappého novou královskou smlouvu, po jejímž podpisu se má stát jedním z nejlépe placených hráčů na světě. Celou situaci rozhodne, zda Mbappé smlouvu podepíše. Může se totiž také stát, že odejde v létě 2022 z Paříže zadarmo, jako volný hráč.