Rýsuje se druhý nejdražší odchod v historii Serie A. Kdo hráče za 80 milionů eur získá?

Rýsuje se druhý nejdražší odchod v historii Serie A. Kdo hráče za 80 milionů eur získá?

Žádaný křídelník italské Fiorentiny Federico Chiesa by měl během zimního přestupového období opustit klub z Florencie. Fiorentina jasně avizovala, že za méně než 80 milionů eur ho neprodá a taková přestupová částka by z něj udělala druhého nejdražšího hráče, který kdy odešel z italské nejvyšší soutěže do zahraničí. Dražší než Chiesa by byl pouze Paul Pogba, který šel v roce 2016 do Manchesteru United za 105 milionů eur.

A Chiesa by paradoxně mohl také odejít do United. Zájem o něj je totiž podle Corriere dello Sport hlavně v Anglii, přičemž jeho situace údajně moniturují také severoitalské velkokluby - Juventus a Inter Milán. Jednadvacetiletý Chiesa už v tak útlém věku patří mezi nejžádanější hráče Serie A a pravidelné italské reprezentanty. Fiorentina by ho však v nejlěpším případě měla ve svém týmu, a proto údajně zástupci klubu chystají nabídku nové, značně vylepšené, smlouvy.

Současný kontrakt s Fiorentinou vyprší Chiesovi v létě 2022. „Samozřejmě, že bych si někdy rád zahrál Ligu mistrů. To asi každý fotbalista,“ prozradil Chiesa v loňském rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport. To se mu totiž zatím v jeho kariéře nepoštěstilo. Letos si přitom Chiesa s Fiorentinou nezahraje žádné evropské poháry. Klub z Florencie totiž řešil spíše sestupové potíže a v loňské sezóně skončil až na šestnácté příčce, s pouhým tříbodovým náskokem na sestupové pásmo.

Odchovanec Fiorentiny Chiesa tam podepsal svou první smlouvu v únoru 2016, přičemž profesionální debut si odbyl v rámci prvního ligového kola proti Juventusu téhož roku. Od roku 2018 je také italským reprezentantem, přičemž za národní tým si doposud připsal čtrnáct startů.