Za neproměněnou penaltu může moje manželka, šokoval novináře Griezmann. Vzápětí pochopili

Za neproměněnou penaltu může moje manželka, šokoval novináře Griezmann. Vzápětí pochopili

Běžela 37. minuta kvalifikačního zápasu o Euro 2020 mezi Francií a Albánií. Domácí vedli 2:0 a zahrávali pokutový kop, ke kterému se postavila jedna z největších hvězd domácích, novopečený hráč Barcelony, Antoine Griezmann. Neproměnil. Francie nakonec vyhrála 4:1 a Griezmann ani jednou neskóroval. 

Griezmann byl k dispozici novinářům na pozápasové tiskové konferenci a ty se ho pochopitelně na situace ohledně neproměněného pokutového kopu ptali. „Tak pro to mám pouze jedno vysvětlení. Na zápase se nebyla podívat moje manželka a kdyby tu byla, tak bych penaltu dal,“ prohlásil s kamennou tváří Griezmann a v celé místnosti zavládlo ticho. Poté se Griezmann začal smát a přítomní novináři pochopili, že se jedná o vtip.

Francie už má za sebou pět zápasů kvalifikační skupiny H, ve kterých nasbírala 12 bodů. Jedinou ztrátou pro ni zatím byla prohra v Turecku 0:2 z letošního června. Kromě Francie, Turecka a Albánie jsou v kvalifikační skupině H ještě Island, Moldavsko a Andorra. Právě s Andorrou se Francie utká již v úterý a pokudí se získat povinné tři body. To však nemusí být tak snadné.

Andorra hrála ve stejnou dobu, co Francie s Albánií, v Turecku, kde byli pochopitelně jasným favoritem domácí. Až do 89. minuty se však hrálo bez branek v 89. minutě se podařilo Turkům obranný valk Andorry prolomit, když vstřelil gól Tufan. Turecko nakonec vyhrálo 1:0, Andorra ho však solidně potrápila.