Devatenáctiletý Foden ve slovní přestřelce s Guardiolou. On si myslí svoje a já neustoupím, prohlásil

Devatenáctiletý Foden ve slovní přestřelce s Guardiolou. On si myslí svoje a já neustoupím, prohlásil

Teprve devatenáctiletý Angličan ve službách Manchesteru City Phil Foden se přes média pustil do slovní přestřelky s hlavním trenérem City Pepem Guardiolou, který v médiích kritizoval Fodenův přístup a když se proti tomu Foden ohradil, doporučil mu Guardiola, aby byl více asertivní, jako jeho spoluhráči. Tím ale celá věc neskončila. Foden na chvíli zmizel mimo Guardiolův dosah, protože byl nominován do anglické reprezentace do 21 let a k novinářům byl velmi otevřený.

„Podívejte se. On (Guardiola) si myslí svoje a já neustoupím. Jediné, čím jsem si stoprocentně jistý je to, že můžu pravidelně hrát za áčko City. Proč nedostávám šanci? Nevím. Každý den se mu snažím ukázat na tréninku, že na to mám a ono nic. Ale každý den věřím. Nechci se smířit s tím, že se jen čas od času podívám na lavičku. Každý den budu bojovat,“ prohlásil Foden před novináři.

Phil Foden je hodnocen jako jeden z největších anglických talentů, společně s Callumem Hudson-Odoiem nebo Masonem Mountem z Chelsea. Ti už se však do A-týmu propracovávají, zatímco Foden v letošní sezóně odehrál za A-tým pouhých deset minut proti West Hamu a jednu minutu v zápase Community Shield s Liverpoolem. Ve všech zbylých třech zápasech Premier League zůstal Foden nevyužitým náhradníkem.

Více příležitostí přitom dostával i loni, kdy odehrál mimo jiné celých devadesát minut v zápase Ligy mistrů s Hoffenheimem nebo v dubnu pětaosmdesát minut v těžkém zápase s Tottenhamem, který Manchester City vyhrál a jediný gól zápasu dal právě Foden. Guardiola na dotazy novinářů, proč už Fodena tolik nenasazuje odpověděl, že je Foden moc stydlivý, čímž si proti sobě postavil mnoho fanoušků City.