Jihlavský Tijani: Žít na Vysočině je určitě těžší než třeba předtím v Madridu

Jihlavský Tijani: Žít na Vysočině je určitě těžší než třeba předtím v Madridu

Vytáhlý stoper z Pobřeží Slonoviny Mohamed Tijani působí na českém území druhým rokem a z třetiligového Vyškova už se stačil posunout do druholigové Vysočiny Jihlava, kde patří k nejvýraznějším hráčům.

Prvoligové angažmá by tedy nemuselo být sci-fi. "Samozřejmě že bych chtěl hrát nejvyšší soutěž. Ale teď hraju ještě pořád za Vysočinu. Chci tady být a co nejvíc jí pomoct," ubezpečil v interview pro idnes.cz kolega Vaculíka, Zoubeleho, Klobásy a spol., které čeká 25. září pohárový souboj se Spartou.

O tom, že je ambiciózní, není žádného sporu. "Rád bych jednou hrál Champions League na největších stadionech. Věřím, že mám schopnosti, abych toho dosáhl. Ale taky vím, že musím ještě pořádně makat, aby se to povedlo," pokračoval svěřenec kouče Radima Kučery, jehož slova nabídl server idnes.cz.

Ještě před časem toho přitom o českém fotbale mnoho nevěděl. Znal jsem Spartu a Baník Ostrava. "Netušil jsem, jaký se tu hraje fotbal, ale agent mě přesvědčil, že bych se právě tady mohl prosadit. A já jsem rád, že jsem ho poslechl. Musím mu moc poděkovat. Pro mě je fotbal nejvíc, dělá mě šťastným," doplnil někdejší zadák španělské celku Rayo Vallecano, jenž by se rád naučil česky, ale zatím je to nad jeho síly.

Samotné město Jihlava si však nezamiloval ani po devíti měsících pobytu. "Žít tady je určitě těžší než třeba předtím v Madridu. Popravdě řečeno tady není nic moc co dělat. Mám klíč od fitka, takže chodím cvičit nebo běhat, ale jinak se dá jít asi jen do City Parku. Občas tam skočím na kafe. Ovšem hlavně cvičím, nebo taky hodně spím. Ale nemyslím to zle. Nevadí mi to, já přišel do Jihlavy hrát fotbal a ten hraju. Fotbal je pro mě nejdůležitější," uzavřel na portálu idnes.cz čerstvě dvaadvacetiletý střední obránce, jehož vzorem je o pět let starší stoper Simon Deli, v jehož šlépějích by se rád vydal.