Je mi 31, už bych se chtěl někde usadit, tvrdí tvrdý buldok Řezníček

Je mi 31, už bych se chtěl někde usadit, tvrdí tvrdý buldok Řezníček

Belgická anabáze zkušeného útočníka Jakuba Řezníčka moc dlouho netrvala a Lokeren už je pouze minulostí. Proč v mužstvu, jehož součástí je i exsparťan Lukáš Mareček, skončil? 

"V zimě jsem tam šel z Plzně, ale po prvním jarním kole vyhodili trenéra, který si mě koupil. Přitom mě hned postavil na 30 minut, dal jsem gól. Super start, ale protože jsme prohráli 1:4, musel pryč. Nový trenér řekl, že mě nechce, sázel na jiné hráče. Přišel jsem 5. ledna a 14. ledna to tam pro mě skončilo. Nový kouč mi dal jeden zápas, neodehrál jsem ho špatně, ale pak jsem už jen dvakrát střídal na pět minut. Půlrok o ničem," krčil rameny bývalý hráč Sparty, Zbrojovky, Sigmy, Budějovic, Příbrami, Boleslavi, Ružomberoku i Plzně, jehož slova nabídl web idnes.cz.

Životní stránku však nová posila teplických Sklářů nekritizovala, naopak. "Život je tam nádherný. S rodinou jsme se měli fajn, naučili jsme se jazyk. Jen ten fotbal. Měl jsem ještě na dva roky smlouvu, chtěl jsem se tam zdržet, nevyšlo to," doplnil nový svěřenec kouče Stanislava Hejkala, jehož slova vyšla na portálu idnes.cz.

Angažmá na Stínadlech považuje za vysvobození. "Dohodl jsem se s Lokerenem na ukončení smlouvy. Byl to jejich kauf a ne za malé peníze. Vyhodili je oni, já ne. Absolutně mi nedali šanci. Teplice jsou blízko, hodinku z Rudné u Prahy, jsem doma s rodinou, narodilo se mi dítě. Jsem spokojený. Jsem rád, že se mnou Stanislav Hejkal počítá, že mi dá šanci. Česká liga mi chyběla, znám to tady. Dostal jsem smlouvu na dva roky, což je na mě dost, protože nejdéle jsem byl zatím dvě sezony v Brně, jinak pořád pendluju. Ale je mi 31, už bych se chtěl někde usadit," pokračoval Řezníček, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

Poslední Severočeši od něj budou čekat branky. Třeba už tuto sobotu 14. září na půdě Slovanu Liberec. "To je jasné, doufám, že to pošlape, že budou nějaké šance a že je proměním. Kde jsem byl, tam jsem góly dával, až na Spartu s Plzní, kde jsem taky moc šancí nedostal. Ale v menších klubech jsem odváděl dobré výkony a střelecky jsem se prosazoval, tak doufám, že to bude platit i tady. Asi nebudu hned pálit tři góly za zápas, ale budu se snažit do toho dostat co nejrychleji. Jsem silový, mám na tom hru postavenou. Žádné kličky a přešlapovačky. Jsem tvrdší, buldok. Když se maká vpředu, chytí se i ostatní za mnou, bude to bojovnější. Musíme to nějak uválčit, zvednout se. Je to blbá situace, být poslední, ale snad se z toho dostaneme," uzavřel idnes.cz citovaný nový ofenzivní kolega Jakuba Mareše, který je podobným typem jako on.