Z lidské stránky je pan Straka absolutní špička, chválí svého šéfa Hanousek

Z lidské stránky je pan Straka absolutní špička, chválí svého šéfa Hanousek

Bývalý hráč Plzně, Slavie či Dukly Marek Hanousek potvrdil, že je karvinský kraj rázovitý, ale z města i samotného MFK, jehož trikot obléká od letošního léta, je mile překvapený.

Zatímco na minulých adresách byl zvyklý na technický a kombinační fotbal, v nynějším prostředí to může být trochu jinak. "Trenér Straka chce také hrát fotbal, pokud nám ho soupeře umožní. Neříká nám určitě, abychom vzali balon a nakopli ho co nejdál. Ale zase páchat harakiri v naší situaci není úplně ideální. Jsem přesvědčený, že máme typy, abychom kombinační fotbal hrát mohli. Jenže s Duklou jsme ho chtěli produkovat za každou cenu, ale přijeli jsme například do Karviné, která nám ho prostě neumožnila," uvedl v interview pro server gol.cz čerstvě osmadvacetiletý středopolař.

Jakou zkušenost má s Františkem Strakou, který v minulosti střídal klub za klubem? "Jsem nadšený. Pro mě je strašně důležitá lidská stránka. Z toho pohledu je pan Straka absolutní top. Pohoda v kabině i mimo ni, kterou vytváří, je super. To, co se o něm v tomto směru tvrdí a píše, stoprocentně sedí. Pro mě jde o skvělou zkušenost, poznám dalšího renomovaného kouče, nové metody. Z Karviné jsem ale nadšený celkově," pokračoval na stránkách magazínu Gól technicky laděný záložník.

Oproti dejvické Julisce navíc zažívá na Městském stadionu v Karviné i bouřlivější atmosféru. "Nedokážu si vlastně logicky vysvětlit, že v každé sezoně Karviná bojuje o bytí či nebytí do posledního kola. Zázemí, stadion, tréninkové podmínky, fanoušci, všechno je na výborné úrovni. Stadion má kapacitu 5 tisíc, pro českou ligu je naprosto ideální. Když přijede větší tým, je vyprodáno, na ostatní dorazí tři tisíce. Atmosféra je i tak skvělá. Tribuny jsou u hřiště, což je pro mě pozitivní změna. Na Julisce jsem byl roky zvyklý na atletickou dráhu a rozlehlou hlavní tribunu," uzavřel bývalý mládežnický reprezentant Česka, jehož vyjádření vyšlo na gol.cz.