Kopic přijal roli lídra: Role tahouna je tu, výsledky Plzně už jdou taky z velké části za mnou

Kopic přijal roli lídra: Role tahouna je tu, výsledky Plzně už jdou taky z velké části za mnou

Exjablonecký středopolař Jan Kopic je poprvé od příchodu do Viktorie, k němuž došlo v létě 2015, poprvé bez evropských pohárů. Jak moc devětadvacetiletého rodáka z Humpolce ona skutečnost mrzí a štve?

"Je smutné, že tyto zápasy v Plzni na podzim nebudou. Během čtyř roků, co jsem v Plzni, jsem zažil spoustu skvělých utkání v Evropě. V Lize mistrů proti Realu, AS Řím, CSKA Moskva nebo v Evropské lize. Nastoupit proti takovým soupeřů je pro hráče z české ligy svátek. Především Liga mistrů je něco fantastického. Poháry jsou prostě velkým zpestřením, každý je chtěl zase hrát. Aspoň si jich budeme víc vážit. Z reakcí některých lidí jsem také vycítil, že Evropská liga je pro ně málo. Představovali by si, že k nám každý rok přijede Real Madrid s Bayernem. Evropskou ligou víceméně pohrdali, což se mi vůbec nelíbí. Pro český klub je tato soutěž přece strašně zajímavá," podotkl na stránkách magazínu Gól svěřenec renomovaného kouče Pavla Vrby.

Pokud jde o rozjetou Fortuna:ligu, v níž zatím patří Plzni průběžná druhá pozice s tříbodovou ztrátou na vedoucí Slavii, křídelník s minulostí v Čáslavi či Jihlavě naskočil v dosavadním prvoligovém dění do všech osmi soubojů. Roli jednoho z vůdců západočeské kabiny již přijal. "Samozřejmě, je mi devětadvacet. Čas, kdy mi připadne role tahouna, je tady. Výsledky klubu už jdou taky z velké části za mnou. Pořád je kolem mě spousta kvalitních hráčů. V mužstvu není takový fotbalista, který by všechny ostatní převyšoval, na kterého by se spoléhalo. Jsme pořád týmoví," pokračoval hráč pětinásobného mistra české ligy z Doosan arény, jehož slova nabídl portál gol.cz.

Jedním z nynějších cílů je sesazení vršovického "S" z domácího trůnu. Je to reálný cíl, nebo s ohledem na výkonnost lídra pouhý sen? "Určitě ano. Snad začne také ztrácet, jinak ji nepotrápíme. Po reprezentační přestávce uvidíme, i pro Slavii přijdou těžké zápasy. Doufám, že my po pauze zůstaneme na vítězné vlně, na kterou jsme najeli," uzavřel v rozhovoru pro Gól kolega Limberského, Hrušky, Krmenčíka a spol., jehož soubor se za pár dní utká s třetím Jabloncem.