Sigma vzala Dukle její oporu a těší se z prvního Španěla v historii olomouckého fotbalu

Sigma vzala Dukle její oporu a těší se z prvního Španěla v historii olomouckého fotbalu

Poslední letní posilou Sigmy se stal španělský středopolař Pablo Gonzáles Juárez, jenž dorazil na hanácký Andrův stadion z druholigové Dukly.

"Kluby se dohodly na přestupu hráče. Pablovi děkujeme za jeho služby v FKD a přejeme mu hodně štěstí," zaznělo na oficiálních stránkách momentálně druhého týmu druhé ligy, který ztrácí na vedoucí Pardubice dva body.

První španělský hráč v historii Olomouce se v novém působišti dohodl na kontraktu až do roku 2022 a bude nosit na zádech číslo 11, které v minulosti patřilo například Brazilci Melinhovi.

"Naší snahou bylo posílit střed pole a to se nám myslím podařilo. Pablo je šikovný technický typ hráče. Přeji mu, aby se mu v Sigmě jen dařilo," uvedl na webu sigmafotbal.cz na konto dnes již bývalého hráče druholigové Dukly sportovní ředitel Ladislav Minář.

A co první dojmy samotného šestadvacetiletého ofenzivního záložníka, který může nastupovat i na hrotu? "Sigmu jsem znal z doby, kdy jsme proti ní hráli s Duklou ještě v první lize. Pamatuji si, že se mi líbil její styl hry. Když přišla nabídka, neváhal jsem. Budu se týmu snažit pomoct hned od prvního dne. Ať už budu hrát dvě, deset nebo třicet minut, chci ze sebe vydat maximum," navnadil fandy Sigmy bývalý hráč Salamancy, Toleda, Granady či Huescy, jenž prošel jako mládežník akademiemi Atlétika Madrid a Villarrealu.

Debut ho může čekat před domácím publikem již v pátek proti Opavě.