Slavný soupeř Slavie v Lize mistrů si otevře svou další mládežnickou akademii na Letné

Slavný soupeř Slavie v Lize mistrů si otevře svou další mládežnickou akademii na Letné

Osmnáctinásobný šampion Serie A z milánského stadionu Giuseppe Meazzy otevřel svou první mládežnickou akademii v České republice.

U představení projektu, který navazuje na předešlé expanze Nerazzurri do celého světa, jehož se účastní asi deset tisíc kluků a dívek, byl také viceprezident Interu Javier Zanetti.

"Jsem rád, že rozvoj tohoto projektu po celém světě nám umožňuje rozšiřovat ho dál. Zároveň jím rozšiřujeme naše know-how a zůstáváme v úzkém kontaktu s našimi fanoušky," citoval sport.cz šestačtyřicetiletou argentinskou legendu.

A proč právě Česko? "Vybrali jsme si Českou republiku, protože sdílí naše hodnoty a můžeme je zde velmi dobře skloubit s výukou fotbalu a spoluprací se školami, protože si myslíme, že vzdělávání ve sportu je základem výchovy každého dítěte," doplnil webem sport.cz citovaný vítěz Champions League z roku 2010, jehož doprovodil v metropoli i technický ředitel Marco Monti.

Inter Academy, která už tak má 18 poboček (mimo jiné Uruguay, Ukrajina, Slovensko, Rusko, Madarsko, Kanada, Japonsko, Indonésie, Guatemala, Čína, Brazílie, Bělorusko nebo Argentina), se rozjede na pražské Letné 23. září...

"Stálý trenér se bude věnovat nejenom dětem, ale i trenérům. Je předčasné komentovat, kolik tréninků týdně se uskuteční. Zahájíme tu aktivitu ve spolupráci se školami, prezentací akademie, následně děti budou trénovat. Celý rok budeme působit v areálu na Letné, kde jsou menší hřiště různých rozměrů s osvětlením. Ideálně za půl roku budeme mít druhý areál, kde akademie zůstane i do dalších let," pokračoval manažer akademie pro Prahu Jiří Hrabovský, jehož slova zazněla na portálu sport.cz.