Občanská válka v Katalánsku? Neymar rozdělil barcelonskou kabinu na dva tábory

Občanská válka v Katalánsku? Neymar rozdělil barcelonskou kabinu na dva tábory

Letní přestupová sága ohledně možného přestupu Neymara z Paris Saint-Germain do Barcelony údajně rozdělila barcelonskou kabinu. Někteří hráči si Brazilcův přestup přáli, zvítězila však ta strana, která jeho návrat odmítala.

Právě Barcelona byla Neymarův první evropský klub, přestoupil zde ze Santosu v roce 2013 a vydržel zde pouze čtyři sezóny, ačkoli si od něj fanoušci slibovali delší angažmá. Před dvěma lety jej za rekordní sumu koupil klub Paris Saint-Germain, tam je ale hráč podle všeho nespokojený a dal za úkol agentovi, aby jej od Eiffelovky vyhnal.

Právě Barcelona byla favoritem na jeho zisk, ačkoliv se do jednání chtěl vložit i Real Madrid a Juventus. Katalánský gigant o jeho návrat skutečně usiloval, to se ale nepovedlo. A sám Neymar prý o comeback na Camp Nou stál. Ten byl ale po příchodu Griezmanna méně pravděpodobný a nakonec se nedotáhl, v lednu nebo v létě bude mít ale Barca druhou šanci.

Až do posledních dnů se ale prý kabina ohledně Brazilcova příchodu hádala. Hlavními muži ovšem byli Ivan Rakitič a Ousmane Dembelé, kteří by nejspíše byli součástí nabídky Barcelony za Neymara. Zatímco Rakitič o "deal" stál a chtěl přestoupit do Paříže, Dembelé se chtěl prát o místo v sestavě Barcelony. A ke každému hráči se samozřejmě z všelijakých důvodů připojili i někteří spoluhráči z FCB...