Kosovo inspiruje Černohorce. Češi jsou k poražení, věří jejich trenér

Kosovo inspiruje Černohorce. Češi jsou k poražení, věří jejich trenér

Česká reprezentace nezvládla svůj duel v Kosovu, v Černé Hoře bude mít ale šanci na reparát. Národní tým však nečeká nic lehkého, soupeř si na Šilhavého skvadru věří a bude chtít získat taktéž tři body. „Nemáme už co ztratit, ale můžeme hodně získat,“ věří kouč Černé Hory Faruk Hadžibegič.

„Když porazíme Čechy, mohli bychom být reálně ve hře o postup,“ je motivovaný černohorský kouč z Bosny a Hercegoviny. „Náš zápas v Maďarsku nám ukázal, že bychom mohli vyhrát. A zápas Čechů v Kosovu to jen potvrdil. Kosovo podalo statečný a obětavý výkon, za to bylo odměněno,“ nepopírá inspirací Kosova, které Česko doma porazilo 2:1.

„Něco vymyslíme. Zápas s Maďarskem mi ukázal, že máme potenciál. To je základ. A teď se musíme snažit bojovat dál. Ale pozor, nepanuje žádná euforie, nikdo si nemyslí, že to bude snadné. V minulých dnech došlo v kvalifikaci k překvapením, proč by se jedno nemohlo stát v Podgorici?“ ptá se Hadžibegič a naráží na přípravný duel s Maďarskem, neboť Černá Hora odehraje v této reprezentační pauze pouze jeden zápas - proti České republice.

„Chci, abychom v kvalifikaci konkurovali. Taky chceme, abychom potěšili fanoušky," pokračoval kouč českého soupeře. Není to ale poprvé, co se tyto dvě reprezentace utkají. Právě naopak. Od odtržení Černé Hory od Srbska nemá tento balkánský stát s nikým horší bilanci než s Českem. Právě Bílkova reprezentace v roce 2012 v baráži překazila Černohorcům účast na mistrovství Evropy.

Jedna věc ale českou reprezentaci může těšit, soupeři nebude přítomen hvězdný útočník Stevan Jovetič z Interu Milán. „Naším cílem je vyhrát. Nebude to snadné, ale šanci máme. Česko není neporazitelné, jak nám ukázalo Kosovo,“ věří jeho zástupce Fatos Bečiraj, jenž místo Jovetiče navlékne na dres kapitánskou pásku.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)