Real má nového podceňovaného gólmana. Může ohrozit Courtoise, věří stoper Los Blancos

Real má nového podceňovaného gólmana. Může ohrozit Courtoise, věří stoper Los Blancos

Real Madrid v závěru letního přestupového okna provedl zajímavou brankářskou výměnu. Do francouzské metropole prodal za 15 milionů eur kostarickou reprezentační jedničku Keylora Navase a opačným směrem putoval na hostování Alphonse Areola. Přestože první volbou kouče Zinedine Zidana je belgický legionář Thibaut Courtois, obránce Raphaël Varane věří, že by jej mohl jeho krajan z této pozice vystrnadit.

Během reprezentačního srazu Francie si kouč Didier Deschamps postěžoval před kamerami, že se obává malého herního vytížení šestadvacetiletého brankáře. Podobného názoru ale není jeden z jeho povolaných obránců, který působí na San Bernabéu již od roku 2011.

„Samozřejmě už byl čas si trochu promluvit. Je šťastný, že to může zkusit v Madridu. Přijali jsme ho dobře a stát se může cokoliv. Z reprezentace vím, co dokáže. Nikde není napsáno, že by se nemohl stát jedničkou,“ nechal se slyšet obránce Bílého baletu, který při reprezentačních srazech hájí barvy země galského kohouta.

V létě minulého roku koupil Real Madrid Thibauta Courtoise a zavázal si jej smlouvou v délce trvání šesti let. Během své první sezóny jej trápilo několik zranění a také prakticky celou sezónu bojoval o své místo se zmíněným Navasem. Teď je tu hladový francouzský brankář, který má již dostatek zkušeností a to nejlepší zřejmě ještě před sebou. „Já mu věřím. Je skvělý a může být prospěšný pro tým. Musíme mu jen ukázat, že do týmu opravdu patří,“ dodal Varane.