Klopp: Barcelona nás finančně donutila Coutinha prodat. To, jak s ním potom zacházela, není správné

Klopp: Barcelona nás finančně donutila Coutinha prodat. To, jak s ním potom zacházela, není správné

Dnes už si Philippe Coutinho může v klidu oddechnout, když ví, že pro tento ročník bude stabilním členem kádru Bayernu Mnichov. Ještě před pár dny však klid neměl. Riskoval totiž, že stráví další „protrápenou“ sezonu v Barceloně.  

Proč ovšem protrápenou? Coutinho zažíval po přestupu z Liverpoolu těžké chvíle. Veškeré své fotbalové umění najednou nemohl na hřišti prodat, a i když se velmi snažil, začínal se dostávat jak do úst svých fanoušků, tak i tamních medií. Společně v této kombinaci na něj byl vyvinut tak silný tlak, že nikdy na své výkony ze severu Anglie navázat nedokázal. Napětí zmírnil až velmi dlouho očekávaný odchod (ačkoliv zatím jenom na hostování).

„Abych byl upřímný, nikdy bychom ho nepustili, kdyby nás Barcelona finančně nedonutila. Coutinho je hráč světových kvalit, takže pokud si ho nyní vybral Bayern, udělal jenom dobře,“ vyjádřil se k hostování svého bývalého brazilského svěřence současný kouč Liverpoolu. „Už jsem se s ním setkal a říkal jsem mu, že dělá dobře. To, jak se s ním zacházelo, nebylo správné. V Bayernu mu to bude sedět.“

Úřadující německý mistr během léta přišel o své dvě velké a stabilní křídelní opory. Známé duo Robben - Ribéry opustilo Allianz Arenu a už předem bylo jasné, že nahradit je nebude snadné. Mnichovští se o to přeci jen pokusili, když přivedli Ivana Perišiče z Interu Milán a následně Philippeho Coutinha z Barcelony. Oba dva „pouze“ na roční angažmá, které by se mohlo prodloužit. Bude záležet hlavně na nich.

„Nepochybuji o tom, že by se Coutinho v Německu nechytil,“ vracel se ke slovu Jürgen Klopp. „Možná to bude znít divně, ale kdybychom měli peníze, sami bychom se jej pokusili přivést zpátky do Liverpoolu. Mrzí mě to i kvůli Dortmundu. Přeji mu, aby konečně vyhrál titul a nenechal Bayern rok co rok sklízet veškerý úspěch. Letos mají fantastický tým, ale konkurence bude opět vysoká,“ dodával.