Agüero, Suárez, nebo Drogba? Legendární obránce odhalil, kdo byl největším postrachem soupeřů

Agüero, Suárez, nebo Drogba? Legendární obránce odhalil, kdo byl největším postrachem soupeřů

Nemanja Vidić byl podle mnohých nejlepším obráncem Premier League, který svá nejlepší léta strávil v Manchesteru United. Během své éry čelil celé řadě zvučných útočníků, mezi nimiž nechybí jak sám Didier Drogba, tak později i Sergio Agüero nebo Luis Suárez. Kdo z této trojice byl však největší hrozbou?

„Nejnebezpečnější byl jednoznačně Drogba,“ odpovídal dnes už sedmatřicetiletý vysloužilý stoper, který měl tu čest rodákovi z Pobřeží slonoviny během své kariéry několikrát čelit. Legendární je zejména jejich měření sil z finále Ligy mistrů ze sezony 2007/08, kde Didier v nastaveném čase neváhal uštědřit Vidićovi „výchovnou“ facku, po níž viděl červenou kartu a vydal se do sprch. Rivalita mezi touto dvojicí byla mnohdy opravdu vypjatá.

Jak se ovšem říká, že čas všechny rány smyje, totéž platilo i zde. A Nemanja se určitě nebál Drogbovi nyní vyseknout poklonu. „Byl nejlepší, protože byl nejchytřejší. Věděl úplně přesně, jak se dostat obráncům do hlavy. Nutil vás, abyste z něj ani na vteřinu nespustili oči. Hrál jsem proti němu několikrát, když jsme oba byli na vrcholu svých sil,“ vzpomínala bývala opora Rudých ďáblů, jež v sezonách 2008/09 a 2010/11 dokonce vyhrála cenu pro nejlepšího hráče Premier League.

Jak ale plynul čas, postupně se na scéně objevila i nová jména. Od roku 2011 se do nejvyšší anglické soutěže připojili další dva útočníci, kteří se dodnes řadí mezi naprostou špičku. „Aguero je dobrý, protože má nízké těžiště, což mu umožňuje velmi rychle měnit směr pohybu. To platí zejména proti vysokým obráncům. A Suárez mi vždy přišel, jako by nikdy přesně nevěděl, co dělá, ale vždy mu to vyšlo. Hraje velmi přímočaře, je prakticky nevyčerpatelný a velmi hladový. Vždy v něm hořel ten oheň po úspěchu,“ dodával Vidić, který se tím snažil i vysvětlit, proč tehdy Suárez vyměnil Liverpool za Barcelonu. Toužil po úspěchu, jenž mu v té době Reds nemohli ještě nabídnout.