Čerstvá akvizice Liberce: Sebevědomí se mi vrátilo, chci ukázat, kdo je Baluta!

Čerstvá akvizice Liberce: Sebevědomí se mi vrátilo, chci ukázat, kdo je Baluta!

Ofenzivní středopolař rumunské národnosti Alexander Baluta se bude chtít na svém libereckém hostování ukázat. O působení se Slovanu, kterého čeká ve třetím kole MOL Cupu Prostějov, hovořil kmenový hráč Slavie i s Renatou Keličem, který mu angažmá na stadionu U Nisy doporučil a o podještědském klubu hovořil velmi hezky.

"Doufám, že budu hrát dobře. Je to další krok, jsem hrdý, že tu můžu být. Jsem opravdu šťastný, protože mě kontaktovali a chtěli mě tady v Liberci. Těší mě to, protože znám tým, hráče i historii klubu... Mluvil jsem s některými hráči, kteří tady působili, konkrétně mám na mysli Renata Keliće, který mluvil o klubu velmi hezky. Všichni fotbalisté, s kterými jsem mluvil, mi radili, ať jdu do Liberce, že je tu skvělé přátelské prostředí. Volal mi jak kouč Pavel Hoftych, tak i sportovní ředitel Zdeněk Koukal. Oba mi řekli, že by mě tady chtěli, protože mě znají. Já potřebuji hrát a ukázat svou kvalitu, protože ve Slavii jsem příležitost nedostával. Vybral jsem si Liberec, protože si myslím, že patří k lepším týmům z ligy. Minulý rok se dostali do skupiny o titul a Slavia s nimi má vždy velké problémy. Je to pro mě velká výzva," uvedl na webu fcslovanliberec.cz nový svěřenec Pavla Hoftycha.

Zatímco v Rumunsku byl hvězdou a jeho Craiova ho určitě postrádá, ve Slavii si musel zvykat na lavičku náhradníků, díky čemuž ztratil místo i v reprezentaci, kde do té doby nastupoval pravidelně. Proč mu to ve Vršovicích nešlo podle představ? "Nevím, bylo to pro mě složité období. V Rumunsku jsem patřil k nejlepším v týmu. Vyhrál jsem pohár a rozhodl se udělat velký krok do Slavie. Důležitá je agresivita a běhavost. V Rumunsku jsem hrál falešnou devítku a nebyl jsem zvyklý se vracet, spíše jsem vytvářel tlak na bránící hráče. Bylo pro mě důležité dávat a vymýšlet góly, ne bránit. Každopádně ve Slavii jsem se naučil i bránit. Od listopadu bylo moje sebevědomí nízké, protože jsem nehrál. Bylo to šílené, protože v tréninku se mi dařilo. Bylo mi řečeno, že mi věří a chtějí mě v klubu, protože pro Slavii to bude těžký rok s hodně zápasy. Poslední den evropského přestupového okna jsem se dozvěděl, že by bylo dobré, abych odešel na hostování. Byl jsem zklamaný, ale teď musím zapomenout a soustředit se na Liberec. Chci ukázat, kdo je Baluta! Nerozuměl jsem tomu, i když jsem se zlepšoval, každý den jsem se učil. Nebylo to pro mě jednoduché, protože jsem byl poprvé v rámci angažmá v cizině. Ale teď se cítím dobře, sebevědomí se mi vrátilo a věřím, že odteď to už bude dobré. Chci poděkovat Liberci, že mi dali možnost sem přijít," doplnil současný kolega Potočného, Breiteho, Ngyuena a spol.

Na nové adrese bude chtít sešívanému "S" ukázat, že patří do základní sestavy. "Jistě. Ale důležité je, abych dokázal sám sobě, že jsem dobrý hráč. Chci hrát více zápasů, ukázat svoji kvalitu na hřišti. Musím zapomenout na dobu ve Slavii, i když samozřejmě byly i pěkné momenty. Vyhrál jsem ligu, český pohár i superpohár. Byl jsem pyšný, protože tyto tři trofeje jsem nikdy nezískal. Hostování v Liberci je pro mě velkým krokem, musím ukázat to nejlepší. Viděl jsem několik zápasů Liberce, jeho kvalitu, nasazení a agresivitu hráčů... Myslím si, že potřebuji takové hráče blízko sebe a oni zase potřebují mě, moje kvality. Doufám, že si navzájem pomůžeme," uzavřel ofenzivně laděný rychlík, jehož slova vyšla na webu fcslovanliberec.cz.