Van Dijk o zájmu Realu ví, ale Liverpool opouštět nechce

Van Dijk o zájmu Realu ví, ale Liverpool opouštět nechce

Většina odborníků se shodne na tom, že patří osmadvacetiletý nizozemský reprezentanta Virgil van Dijk z Liverpoolu k absolutní stoperské špičce planety.

To, že se o něj zajímá nejúspěšnější klub v historii Ligy mistrů, který sídlí na madridském San Bernabéu, proto nemůže nikoho překvapit. Střední obránce Reds je však odhodlán zájmu Los Blancos odolat...

Někdejší zadák Groningenu, Celtiku Glasgow a Southamptonu by se rád radoval z titulu v Premier League. Primát totiž nikdy nezískal ani v Anglii, ani v Nizozemsku, ani ve Skotsku.

I navzdory této skutečnosti chtějí představitelé Bílého baletu svěřence německého manažera Kloppa přesvědčit, aby se připojil je jich řadám a okusil LaLigu.

Calciomercato však informovalo, že se u řeky Mersey ve městě Beatles připravuje nový dlouhodobý kontrakt, s tím, že vedení anglického vicemistra by si ráda svou oporu zavázalo až do roku 2025.

"Reds jednají s jeho agentem a nabízejí mu roční mzdu 12,5 milionů eur plus bonusy. Real Madrid se o něj zajímá, ale Van Dijk neplánuje odejít," informoval novinář Nicolo Shira.

Nejvíce peněz za televizní práva obdržel Liverpool. Na jaké sumy dosáhli další evropští giganti?