Nedvěd o Brücknerovi: Myslím si, že by to někde ještě v pohodě dal. Ti, kteří ho chtějí oslovit, mají šanci

Nedvěd o Brücknerovi: Myslím si, že by to někde ještě v pohodě dal. Ti, kteří ho chtějí oslovit, mají šanci

Bývalý trenér české reprezentace Karel Brückner, jenž seděl na nejsledovanější lavičce v zemi v letech 2001 - 2008, oslaví letos v listopadu již osmdesáté narozeniny.

Současný viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd, který byl pod jeho vedením kapitánem nároďáku, má na něj jen ty nejlepší vzpomínky a byť už je v pokročilém věku, podle jeho slov by klidně ještě mohl někde pracovat...

"Vypadá úplně stejně. Myslím si, že by to někde ještě v pohodě dal. Ti, kteří ho chtějí oslovit, mají šanci," pronesl v interview pro idnes.cz bývalý středopolař Sparty či Lazia Řím.

A co třeba Bianconeri? Vzal by ho i na Juventus Stadium? "Pana Brücknera určitě. Trenérské kvality na to má úplně v pohodě," pokračoval na adresu někdejšího stratéga rakouské repre sedmačtyřicetiletý internacionál, jehož slova zazněla na idnes.cz.

Držitel stříbrné i bronzové medaile z evropských šampionátů v roce 1996 a 2004 současně prozradil, že pod klidnou slupkou se mnohdy ukrýval i ďábel. "Kolikrát jsme od něj dostali v poločase kartáč, když jsme prohrávali 0:1. Házel po nás, co našel. Vy ho vidíte jako kliďase, ale když šel do kabiny, tak to stálo kolikrát za to. Ale my jsme si to zasloužili. Strašně rádi jsme pod ním hráli, protože jsme věděli, že když budeme dělat, co po nás chce, tak budeme hrát dobrý fotbal. To se naplnilo," uzavřel idnes.cz citovaný "Grande Paolo".