James: Toto může být moje sezona

James: Toto může být moje sezona

Po dvou letech na hostování v Bayernu Mnichov se kolumbijský ofenzivní záložník James Rodríguez vrátil do Realu Madrid. Bavorský velkoklub totiž neuplatnil opci a někdejší opora Monaka tak nyní bude chtít prorazit v nabitém kádru bílého baletu.

O jeho služby se hodně zajímalo Atlético Madrid i italská Neapol, James ale nakonec zůstal a chce zabojovat o místo v základu. Poprvé od května 2017 oblékl dres Los Blancos, když musel koncem srpna překousnout remízu 1:1 s Villarrealem.

„Doufám, že toto může být moje sezona,“ řekl pro El Chiringuito James, jenž si aktuálně léčí poraněné lýtko, které ho nepustilo do reprezentačních duelů s Brazílií a Venezuelou. Podle jeho slov by však na další utkání proti Levante, které je na programu o víkendu, už ale měl být stoprocentně fit.

Tým kouče Zinedina Zidana zatím zrovna dvakrát neválí. Z úvodních tří zápasů vyhrál pouze jediný a na vedoucí Atlético už ztrácí čtyři body.

Jamesův výkon proti žluté ponorce se francouzskému trenérovi zamlouval. „Hrál dobře. Ze hřiště šel proto, že měl menší problémy a nechtěli jsme riskovat. Ale vedl si skutečně dobře, především v prvním poločase,“ řekl Zidane na adresu borce, který se v Madridu hlásil poprvé v roce 2014.