Platy v Serii A? Ronaldo a pak dlouho nic. Elitní desítku opanoval Juventus

Platy v Serii A? Ronaldo a pak dlouho nic. Elitní desítku opanoval Juventus

V italské Serii A není větší hvězdy než Cristiano Ronaldo. Portugalský šutér ve službách Juventusu Turín táhne fanoušky, sponzory i televize. Zájem o ligu rapidně vzrostl a jsou tu i další pozitiva. Není se proto co divit, že je bývalý útočník Realu Madrid nejlépe placeným hráčem ligy. A to tak, že výrazně.

CR7 kasíruje takřka třikrát více, než druhý nejlépe placený hráč v Itálii Matthijs de Ligt. Talentovaný nizozemský obránce přišel do Juventusu teprve letos v létě a v devatenácti letech pobírá 8 milionů eur ročně plus další čtyři miliony eur na bonusech. Na Ronalda, který má 31 milionů eur ročně ale zdaleka nemá.

Hegemonii turínského velkoklubu v žebříčku nejlépe placených borců Serie A narušuje pouze Romelu Lukaku z Interu Milán, který má smlouvu za 7,5 milionu eur plus další jeden a půl milionu na bonusech.

A pak už jsou na řadě jen hráči staré dámy. Gonzálo Higuaín kasíruje 7,5 milionu eur, Paulo Dybala jen o 200 tisíc eur méně. Adrien Rabiot, jenž se Juventusu upsal také teprve před pár měsíci má smlouvu na 7 milionů eur plus dva miliony na bonusech.

V elitní desítce jsou ještě Aaron Ramsey (7 milionů eur), Miralem Pjanič (6,5 milionu eur), Douglas Costa (6 milionů eur) a Mario Mandžukič rovněž se šesti miliony eur.