Povzbuzení před bojem o Euro. Devatenáctka vydřela cenný výsledek se špičkovým soupeřem

OBSAHUJE OHLASY

Reprezentační výběr do 19 let zakončil zářijový sraz s bilancí jedné porážky a jedné remízy. Poté, co tým kouče Luboše Kozla prohrál ve Švýcarsku, vybojoval povzbudivý výsledek na půdě Belgie. Cennou remízu 2:2 v závěrečném testu před startem kvalifikace o postup na evropský šampionát zajistila svými góly dvojice talentovaných sparťanů.

Českou jedenáctku přivedl v Tubize na hrací plochu s kapitánskou páskou tentokrát slávistický stoper Tomáš Vlček, který v této sezoně hostuje v druholigovém Ústí nad Labem. V základní sestavě nechyběl ani záložník Jan Žambůrek. Ten jen před pár dny prodloužil smlouvu v anglickém Brentfordu. Mladí reprezentanti šli do vedení už po deseti minutách, kdy otevřel skóre jiný středopolař Petr Puhorocký.

Domácí sice dvěma trefami v rozmezí několika málo minut i díky přísně nařízené penaltě vývoj zápasu otočili, nicméně poslední slovo měl další z nadějných mladíků zastupující strahovskou akademii pražské Sparty. Dvanáct minut před koncem srovnal na konečných 2:2 šutér Matyáš Kozák. Celý druhý poločas odehrál i jeho spoluhráč z Letné a benjamínek týmu, teprve šestnáctiletý Adam Karabec.

„Tenhle výsledek je pro nás určitě hodně cenný. Belgie je silná a remíza byla pro oba dva týmy spravedlivá. Navíc to pro nás byla výborná prověrka před kvalifikaci, myslím, že si můžeme ze zápasu vzít jenom pozitiva,“ řekl stručně k zápasu pro eFotbal.cz autor druhého českého gólu, který je v úvodu sezony v laufu. V sedmi soutěžních odehraných zápasech nastřílel šikovný osmnáctiletý útočník už deset branek.

Devatenáctka se zase sejde v říjnu, kdy ji čeká základní fáze kvalifikace o postup mistrovství Evropy. A soupeři? Svěřenci trenéra Luboše Kozla se v Opavě utkají o postup se San Marinem (9.10.), Ázerbájdžánem (12.10.) a Norskem (15.10.).

Přípravný duel:
Belgie U19 - Česko U19 2:2 (2:1)
Branky: 31. De Ketelaere, 37. Colassin z pen. - 10. Pudhorocký, 78. Kozák.
Sestava: Trefil - Hošek (46. Pech), Cedidla, Vlček (62. Gabriel), Kosek (46. Žilák) - Pudhorocký (71. Vít), Žambůrek (79. Červ) - Radosta (71. Cienciala), Kozák (79. Szewieczek), Zeronik (46. Karabec) - Firbacher (46. Svoboda).

Lvíčata se postavila miliardám. Jiný výsledek ve Francii než porážka by se rovnal senzaci