Argentinu gólově táhla hvězda Interu, Brazilce proti outsiderovi nespasil ani Neymar

OBSAHUJE VIDEO

V noci z úterý na středu šli přátelsky do akce i jihoameričtí giganti jako Argentina, Brazílie, Uruguay, Chile či Kolumbie. S jakými výsledky?

Argentinci se na neutrální půdě v Texasu utkali s nevyzpytatelným Mexikem, které přejeli 4:0 a přerušili mu šňůru výher. Všechny čtyři branky vítězů padly v prvním dějství a hned tři z nich vstřelila dvaadvacetiletá ofenzivní hvězdička Interu Milán Lautaro Martínez.

Ten, jenž dostal v základní sestavě přednost před mezinárodně ostřílenějším Dybalou, který ho ve druhém dějství vystřídal, zažívá skvělé reprezentační časy - v dosavadních třinácti vystoupeních za rodnou zemi už totiž skóroval devětkrát.

To Kanárkům už to v kalifornském Los Angeles proti Peru příliš nestřílelo. Brazilský favorit neskóroval a díky třefa Abrahama z pětaosmdesáté minuty se dokonce musel před svým protivníkem sklonit. Nic na tom nezměnil ani Neymar, jenž se dostal do hry po hodině hry, když střídal Roberta Firmina. Držitel nejvíce zlatých medailí ze světových šampionátů klopýtl po 17 zápasech bez porážky.

Pokud jde o další výsledky, Kolumbie nedokázala skolit Venezuelu, s níž jen remizovala, Uruguay uhrála remízový výsledek s USA a Chile nestačilo na Honduras, jemuž se podařilo otočit výsledek v posledních dvaceti minutách.