Vlašim zareagovala na hororový úvod nejen Šmejkalem, ale i čtyřmi novými tvářemi

Vlašim zareagovala na hororový úvod nejen Šmejkalem, ale i čtyřmi novými tvářemi

Druholigový celek FC Sellier & Bellot Vlašim zareagoval na nepříjemné poslední místo v tabulce nejen příchodem nového trenéra Daniela Šmejkala, ale i získáním čtyř nových posil.

"Situaci ohledně kádru jsme samozřejmě s vedením řešili a vyplynulo z toho několik posil pro náš tým," nechal se slyšet exteplický stratég s minulostí v Baníku Sokolov.

Dvojice hráčů dorazila na hostování z prvoligové Příbrami, a sice jednadvacetiletý Rostislav Jandera a stejně starý Jiří Januška, jenž působil dříve například ve Vítkovicích. "Oba budou v našem klubu hostovat do konce letošní sezóny," ozřejmil na webu fnliga.cz sportovní ředitel Jan Jícha.

Na přestup pak dorazili pod horu Blaník další dva mladíci - dvacetiletý ofenzivní borec Joel Sogbo z Beninu, který v minulosti hrál za izraelský klub Hapoel Hadera a dvaadvacetiletý obránce Matěj Sváta ze Sparty.

"Měli jsme samozřejmě v jednání i jiné hráče, ale bohužel ne vše se povedlo. Na druhou stranu si myslím, že mladí hráči, které jsme přivedli budou hladoví po úspěchu a budou pro tým přínosem," doplnil optimisticky naladěný devětačtyřicetiletý šéf Oskara Fotra či Alexandera Jakubova, jenž byl před převzetím Vlašimi bez práce přesně rok.

Již v neděli se šestnáctá Vlašim utká s patnáctými Vítkovicemi. "Samozřejmě souhlasím s tím, že utkání je pro nás důležité. Na trénincích již pomalu směřujeme přípravu na neděli. Mohu slíbit, že uděláme maximum pro to, abychom uspěli. Určitě potřebujeme podporu fanoušků! Víte ono, když se pět zápasů nevyhraje a nedaří se, tak ti kluci potřebují právě v tento okamžik maximálně povzbudit a já bych byl rád, kdyby přišli fanoušci v hojném počtu a povzbudili nás. My uděláme vše pro to, abychom je potěšili," uzavřel nový kouč.