Novák: Je pomalu nejvyšší čas pobavit se s klubem, co dál. Chtěl bych v Turecku zůstat

Novák: Je pomalu nejvyšší čas pobavit se s klubem, co dál. Chtěl bych v Turecku zůstat

Český reprezentační obránce Filip Novák z Trabzonsporu, který je letošním pohárovým katem Sparty, se může těšit na základní skupinu Evropské ligy. A v pohárech klidně může zůstat i na jaře...

"Je to zvláštní skupina, ze které mohou všechny čtyři týmy postoupit. Je to i náš cíl, podobně se na to nejspíš dívají i naši soupeři – Basilej, Krasnodar a Getafe," uvedl v interview pro magazín Gól bývalý zadák Zlína, Jablonce a Midtjyllandu.

A co ambice v turecké nejvyšší soutěži? "Klub chce pravidelně hrát evropské poháry, v létě jsme dost posílili, z Anglie přišli velmi zkušení hráči Daniel Sturridge a John Obi Mikel, na hostování z Crystal Palace norský forvard Sorloth, se kterým jsem půl roku kopal v dánském Midtjyllandu. Chtěli bychom se pokusit bojovat i o Ligu mistrů," pokračoval na serveru gol.cz devětadvacetiletý rodák Z Přerova.

To, že bude fotbalista se 47 ligovými starty v Turecku součástí Süper Lig řadu let, však jisté není. Smlouva v aktuálním působišti mu totiž dobíhá, protože už ji má pouze do června 2020...

"Mám ji do června příštího roku, takže je pomalu nejvyšší čas pobavit se s klubem, co dál. Mám od manažerské agentury, která mě zastupuje, signály, že mají zájem ji prodloužit, ale k žádnému konkrétnímu jednání na tohle téma ještě nedošlo. Chtěl bych v Turecku zůstat, udělal jsem přestupem z Midtjyllandu další posun v kariéře. Tehdy to možná někdo takhle nevnímal, protože v Dánsku jsme bojovali o mistrovský titul a taky ho kluci vyhráli, ale už beze mě, protože jsem v zimě přestoupil do Trabzonsporu. Z dánské ligy je to blíž k angažmá v Anglii, Německu i třeba v Turecku," uzavřel mistr Dánska z roku 2018, jehož slova vyšla v magazínu Gól.