Marečka začíná trápení Lokerenu znepokojovat: Pokud by to pokračovalo, chtěl bych v zimě odejít

Marečka začíná trápení Lokerenu znepokojovat: Pokud by to pokračovalo, chtěl bych v zimě odejít

Devětadvacetiletý středopolař Lukáš Mareček nezažívá v Belgii zrovna povedené časy. Jeho KSC Lokeren se před pár měsíci musel poroučet z Jupiter ligy a příliš se mu nevede ani ve druhé nejvyšší belgické soutěži, kde je po pěti kolech poslední...

Šance na nejvyšší soutěž přitom existovala. "V létě skončil dlouholetý prezident a majitel Lokerenu. Nastoupil nový a s ním skoro celý management, trenér De Boeck, který k týmu přišel v zimě, ale zůstal. Také kádr se obměnil, přišlo devět nebo deset nových hráčů, ale odešli jen tři, těm udělali místo mladí kluci, kteří byli přeřazeni do rezervy. Vedení klubu se upínalo k naději, že bychom mohli na úkor postupujícího Mechelenu, který se zapletl do korupční kauzy, v první lize zůstat. Také Beerschoot, který skončil druhý, cítil stejnou prvoligovou šanci. Sportovní soud měl rozhodnout do konce června, pak se to oddálilo až do půlky července, kdy už bylo před startem nové ligové sezony. Nakonec zůstalo vše při starém, jako by se vlastně nic nestalo," pronesl na webu gol.cz exsparťan.

Po druhé lize netoužil, ale zatím se s ní smířil. "Hrát druhou belgickou ligu se mi v devětadvaceti letech moc nechtělo, ale když máte ještě na dva roky smlouvu, tak klub o nějakém odchodu nechce ani slyšet, nebo si za vás řekne velké finanční odstupné. Navíc se žádná konkrétní nabídka v létě neobjevila. Trenér mě bere jako jednoho z klíčových hráčů do základní sestavy, tak aspoň pravidelně nastupuji," pokračoval v interview pro magazín Gól někdejší záložník Brna, Heerenveenu či Anderlechtu Brusel.

To, že se jeho chlebodárci nedaří, ho pochopitelně netěší. Jako jeden z nejzkušenějších cítí zodpovědnost. "O druhé lize se říká, že je složitější než první. Není to moc o fotbale, většina z osmi týmů, které ji hrají čtyřkolovým systémem, praktikuje nakopávání dlouhých balonů. Už po pěti kolech jsme se tvrdě přesvědčili, že to s okamžitým návratem nebude žádná procházka růžovým sadem. Jsme poslední, máme jen jeden bod za remízu a vstřelili jsme jedinou branku. Všichni si lámeme hlavy, čím to je, protože v přípravě jsme odehráli dobré zápasy. Nyní to na hřišti občas vypadá, jako bychom se viděli úplně poprvé. Belgičtí fanoušci jsou jiní než naši, neúnavně povzbuzují, i když se nedaří. Chodí jich pořád čtyři až pět tisíc, ale po poslední porážce už na nás trochu pískali. Musíme v pátek večer doma proti Westerloo zabrat a poprvé vyhrát, abychom si je alespoň částečně usmířili, a konečně se odrazili od dna tabulky," doplnil serverem gol.cz citovaný trojnásobný reprezentant Česka.

Šance na změnu trikotu by mohla přijít v zimním přestupovém okně. "Uvidíme, jak to bude s námi vypadat po podzimní části druhé ligy. Pokud bychom se i nadále takhle herně a výsledkově trápili, chtěl bych v zimě odejít. Dvě takové nepovedené sezony za sebou, které bych v Lokerenu zažil, by byly, myslím, tak akorát. Záleželo by pak samozřejmě na nabídkách, jestli bych dál zůstal ještě nějakou dobu v zahraničí, nebo začal reálně uvažovat o návratu do Česka," uzavřel v rozhovoru pro Gól defenzivní záložník, jemuž už v klubu nedělá parťáka Jakub Řezníček, jenž se díky Teplicím vrátil do české ligy.