Silný Baník si přivede de facto každého hráče, na kterého si ukáže, míní kouč Budějovic

Silný Baník si přivede de facto každého hráče, na kterého si ukáže, míní kouč Budějovic

Posílené jihočeské Dynamo čeká výjezd na půdu šestého týmu prvoligového peletonu. Reprezentační přestávku využil nováček soutěže k léčení drobných šrámů...

"S jednadvacítkou byl Filip Havelka, na našem stadionu odehrál chvilku proti Litvě, ale skoro celý zápas proti Francii. Brzy se k nám připojí i Zinedin Mustedanagič, jenž hrál za bosenskou jednadvacítku. Delarge dorazí ve čtvrtek a uvidí se, v jakém přijede stavu, jestli s ním budeme moci počítat pro nedělní duel. Ekpai ještě trénuje s fyzioterapeutem v Plzni, k týmu se připojí po víkendu," ozřejmil na webu dynamocb.cz hlavní kouč David Horejš.

Jeho mužstvo navíc šlo i po jiných posilách, které však nakonec nedopadly. "Spokojený úplně nejsem, některé posty jsme chtěli zkvalitnit. Ale nemůžeme si stěžovat, popereme se o body s kádrem, který máme. Nadějně se vyvíjela jednání s Antonínem Křapkou, ale představy Mladé Boleslavi nakonec byly rozdílné. Uroš Radakovič se rozhodl pro zahraniční angažmá, Baluta si vybral na hostování Liberec. S tím nic nenaděláme, nemá cenu sem brát hráče na sílu," doplnil jihočeský stratég, jenž je rád alespoň za Tomáše Sivoka, u nějž však neprozradil, jestli v Ostravě nastoupí od začátku.

Složení defenzivní řady bude v devátém kole vůbec oříškem. "Jirka Kladrubský má ještě jeden zápas trest, Matěj Helešic nesmí proti Baníku hrát. Je to pro nás problém, takové díry nám lepil univerzál Lukáš Provod. Toho ale nyní v týmu nemáme. Už máme v hlavě několik variant, tak uvidíme, jak si s tím poradíme. I proto jsme stáli o Křapku, ale nevyšlo to," pokrčil rameny šéf Rabušice, Schranze, Ledeckého, Táborského a spol., jehož slova vyšla na dynamocb.cz.

A jak na něj dosud působí Baník? "Čeká nás nesmírně kvalitní tým, který je silný zejména doma, kde má výborné výsledky. Baník je silný klub, který si přivede de facto každého hráče, na kterého si ukáže. Mužstvo je našlapané výbornými fotbalisty, ať už jsou to Reiter, Fillo, Baroš a další. Nic ale předem nevzdáváme. Na zápas se dobře připravíme a budeme si chtít odvést domů nějaký bodový zisk," uzavřel před skoro čtyřistakilometrovým výjezdem kormidelník třináctého týmu ligy, jehož vyjádření si lze přečíst na webu dynamocb.cz.