Chelsea doufá, že jí bude trest pro zimní okno prominut. A pak chce rovnou vydrancovat San Siro

Chelsea doufá, že jí bude trest pro zimní okno prominut. A pak chce rovnou vydrancovat San Siro

Londýnská Chelsea stále doufá, že uspěje při odvolání trestu, který ji zakazuje ještě v zimním přestupovém okně získávat nové hráče. Londýnský klub nemohl čerstvé akvizice angažovat již před začátkem sezóny, což se projevilo na strategii, se kterou nový kouč Frank Lampard vstoupil do svého angažmá. Vedení Blues ale věří, že by již v lednu mohl být aktuální kádr okysličen.

Italský list Gazzetta dello Sport přispěchal se zprávou, že tato možnost tu skutečně je. Anglický gigant věří, že se mu podaří uspět s odvoláním. Pokud by se tak stalo, první prioritou by bylo angažovat schopného útočníka. Střelecká efektivita je v posledních týdnech velkým problémem londýnského celku, jenž postupně vyklízí svou pozici mezi adepty na zisk titulu.

Kouč Blues v nové sezóně vsází na Tammy Abrahama, ale jednadvacetiletý útočník nemůže nést všechnu odpovědnost brankový přísun. Problém je ale v tom, že Olivier Giroud je stále více lákán zpět do Francie a Michy Batshuayi také není skálopevně rozhodnutý na Stamford Bridge setrvat.

Předmětem zájmu na přestupovém trhu se tak stal čtyřiadvacetiletý polský legionář Krzysztof Piatek. Rossoneri jej v lednu vykoupili z Janova za 35 milionů eur, ale v posledních devíti zápasech zaznamenal pouze jednu branku a proslýchá se, že vedení již hledá náhradu. Piatek byl v popředí zájmu celé řady evropských klubů a Chelsea věří, že by se právě u nich mohl probudit.