Werner: Média mě naučila mlčet. Naposledy jsem byl jednou nohou v Bayernu, i když o něm nepadlo slovo

Werner: Média mě naučila mlčet. Naposledy jsem byl jednou nohou v Bayernu, i když o něm nepadlo slovo

Český legionář Patrik Schick by se mohl brzy zbavit konkurence v útoku Lipska. Již delší dobu se hovoří o tom, že by německý reprezentant Timo Werner mohl odejít za lepším. Samotný hráč tuto informaci nevyloučil, ale odmítl hovořit o konkrétních adresách a nezapomněl si rýpnout i do novinářů, kteří jej v moři přestupových spekulací odkázali na přístav v Allianz Aréně.

Talentovaný útočník RB Lipsko je k neudržení a také v této sezóně svému týmu výrazně pomáhá. Během podzimu taktéž okusí Ligu mistrů, ale co bude na jaře, zatím jasné není. Vedení klubu by jej samozřejmě rádo udrželo, ale také vnímá sumy, které jsou s jeho jménem skloňovány. Kromě zmiňovaného Bayernu Mnichov jeví dlouhodobý zájem také Liverpool.

„Je hodně ošidné před vámi něco říkat. V jednom rozhovoru jsem uvedl, že v té době mě kromě anglické a španělské ligy pro mě existoval pouze jediný klub v Německu. Místo toho, aby vám docvaklo, že je to Lipsko, začali jste ihned informovat o zájmu Bayernu. Nemůžete se divit, že nás média učí mlčet,“ nechal se slyšet Werner v rozhovoru pro deník Bild.

Jeho úvodní slova během reprezentační přestávky ale měla jasné poselství. „Byl jsem vychován k tomu být poctivý a mluvit vždy pravdu. Veřejnost ani nechce fandit hráčům, kteří lžou. Jenže je těžké někde něco říct a doufat, že to bude zachováno v původní podobě. Stále se hledají jen senzace a bomby,“ dodal Werner, který tím uzavřel svůj názor na dezinformace z řad novinářů, a poté se začal věnovat faktům okolo bojů v kvalifikační skupině o Euro 2020. Tu označenou písmenem „C“ zatím Němci ovládají, ale mají stejně bodů jako Severní Irsko.