De Bruyne ukázal na tvář, která držela Manchester City dlouhá léta po kupě. Proč právě ona?

De Bruyne ukázal na tvář, která držela Manchester City dlouhá léta po kupě. Proč právě ona?

Bývalý belgický reprezentační obránce Vincent Kompany byl ve své době považován za jednoho z nejlepších stoperů na světě. Poslední roky své kariéry se ale trápil vinou častých zranění. V létě se rozhodl ukončit dlouholetou spolupráci s Manchesterem City a vrátit se do rodné země, kde přijal výzvu v podobě role hrajícího trenéra Anderlechtu. Jeho krajanovi se ale po něm na Etihad Stadium stýská a trochu se obává, jaké to tam bez něj bude.

Kompany byl dle slov Kevina de Bruyneho nejen dirigentem defenzivní řady, ale i osobností kabiny, která dokázala udržet hvězdy na uzdě. A to rozhodně není na Etihad Stadium nic snadného, když se podíváte na soupisku jmen, kterými Citizens disponují. I tak ale údajně panovala v kabině dobrá atmosféra a Kompany byl pravou rukou každého trenéra, který se tam během jeho angažmá vystřidal.

„Fotbal není jen o jednotlivcích. Je to týmový sport a vy potřebujete mít v týmu člověka, kdo dokáže tým stmelit. Přesně takový je Kompany. Ostré kluky držel na uzdě a těm méně sebevědomím přidával kuráže. I když byl zraněn, tak hrál svou roli a pro tým byl strašně důležitý,“ nechalo se slyšet křídlo, které patří v kádru Citizens mezi klíčové hráče.

Bývalý kapitán Manchesteru City odešel hledat štěstí zpět do Belgie a De Bruyne věří, že by u jednoho z nejslavnějších klubů této země mohl započít i úspěšnou trenérskou kariéru. „Opravdu doufám, že se dokáže v Anderlechtu prosadit a bude minimálně tak skvělým trenérem jako je i hráčem. Jeho vliv v kabině bude obrovský jako tady u nás v Manchesteru. Mnoho fanoušků si na něj ukazovalo, že je často zranění, ale on pro nás měl tak obrovský přínos, že o tom mnozí ani dodnes netuší,“ dodal De Bruyne.