Hattrickem sestřelil Duklu, stal se z něj nejlepší střelec soutěže a tvrdí: B-týmy kvalitu ČFL jednoznačně pozvedly

Hattrickem sestřelil Duklu, stal se z něj nejlepší střelec soutěže a tvrdí: B-týmy kvalitu ČFL jednoznačně pozvedly
ROZHOVOR

Mezi největší hvězdy uplynulého kola ČFL bezpochyby patří Tomáš Bastin. Sedmadvacetiletý útočník s kapitánskou páskou na ruce dovedl Chlumec nad Cidlinou k cenné výhře nad béčkem druholigové Dukly 4:2 třemi góly, díky nimž se vyhoupl do čela tabulky střelců třetiligové skupiny B. Portál eFotbal.cz oporu východočeského celku krátce vyzpovídal.

O víkendu jste hattrickem sestřelil béčko Duklu. Ceníte si těchto gólů o to víc, že jste je vstřelil rezervě druholigového celku?

Za góly jsem určitě rád. Myslím, že to byl můj první hattrick v třetí lize.

Jak moc jsou pro vás tři body proti Dukle, která v předchozích čtyřech kolech třikrát vyhrála, cenné?

Moc jsme si přáli tento zápas zvládnout za tři body a navázat na opravdu skvěle odehrané duely s Příbramí v poháru a poté venku v Přepeřích. Je to ale stále úvod soutěže, takže postavení Dukly v tabulce jsme nijak neřešili. Jsem hlavně rád, že jsme dokázali navázat na předchozí výkony.

Zmínil jste vítězný pohárový duel s Příbramí... Proběhla po vyřazení prvoligového zástupce nějaká větší oslava?

Postup jsme oslavili zlehka hned zápase. Trenér mel shodou okolnosti narozeniny, takže se to krásně sešlo, ale nic velkolepého neprošlo. Většina hráčů z týmů musela druhý den normálně do práce.

Nebyl pro vás postup přes Příbram svým způsobem i svazující ve smyslu, že se od vás očekávalo, že budete kosit soupeře i v ČFL?

To jsme právě nechtěli dopustit, aby se neříkalo, že jsme v týdnu v poháru vyřadili ligový tým a o víkendu prohráli v Přepeřích. Na výkonu to bylo znát. Soupeře jsme jasně přehráli jak fotbalově, tak celkovým přístupem. Nikdo z nás nechtěl prohrát a přenesli jsme to i do duelu s Duklou. Doufám, že nám to takhle vydrží co nejdéle.

V prvních pěti kolech jste čtyřikrát hráli s ligovým B-týmem. Co říct k těmto zápasům? Cítíte, že jsou náročnější než duely s ostatními soupeři?

Béčka soutěž svojí kvalitou stoprocentně pozvedli. Líbily se mi vesměs všechny týmy, na které jsme dosud narazili. Kluci jsou na tom všichni velmi dobře po technické a rychlostní stránce a v podstatě se všichni prezentují podobným stylem. Je to zajímavá konfrontace, ať už jsou rezervy posílené nebo nikoli.

Chlumec má na kontě po pěti kolech devět bodů a uzavíráte první polovinu tabulky. Panuje s tím v kabině spokojenost?

Patnáct bodů to není, ale myslím si, že za devět bodů můžeme být všichni rádi a určitě je bereme. V létě jsme se přestěhovali z nedalekého Převýšova, kde je malé hřiště, do Chlumce, kde je naopak hřiště obrovské. Stále si na to zvykáme, ale myslím, že už je na nás vidět určitý posun. K tomu se přes léto značně obměnil kádr, což také potřebuje nějaký čas. Proto je devět bodů zatím super.

Třemi trefami do sítě Dukly jste si polepšil už na pět gólů a jste nejlepším střelcem vaší skupiny. Plánujete se o korunu pro krále střelců v ČFL poprat?

Docela mě překvapilo, když jsem zjistil, že jsem v čele, ale dobře vím, že za čtrnáct dní to může být úplně jinak. Budu radši, když budeme pravidelně sbírat body a když k tomu občas pomůžu brankou, tak to bude fajn.

Mladí slávisté poznávají, že to v ČFL nebude snadné. Rivalové z Letné propásli velkou šanci