Vaněk chce s Brnem postup: U nás jsem vyhrál ligu, pohár i Superpohár, jen druhou ligu ještě ne

Vaněk chce s Brnem postup: U nás jsem vyhrál ligu, pohár i Superpohár, jen druhou ligu ještě ne

Devětadvacetiletý záložník Ondřej Vaněk se stal nedávno součástí druholigové Zbrojovky Brno, které hodlá pomoci k návratu do nejvyšší soutěže. První zápas čeká navrátilce z ruské Premier League v sobotu před domácím publikem proti nováčkovi z Líšně.

"Pan Bartoněk mi vytvořil perfektní podmínky a jsem rád, že můžu hrát doma. Je to velká výzva, vytáhnout Zbrojovku do první ligy, pomoci k tomu. I proto jsem se k tomu přiklonil a věřím, že očekávání naplním. Bylo to hezké lanaření, od všech, od trenéra a dalších. Kluci mě vzali, možná tím, že jdete zvenku, je to jednodušší. Tady jsem doma a vidina toho, že můžu klubu pomoci, je lákavá. U nás jsem vyhrál ligu, pohár i Superpohár, jen druhou ligu ještě ne. To mi chybí. Snažím se makat a dávám tomu všechno, abych byl platný. V sobotu se ukáže," uvedl na webu fczbrno.cz bývalý hráč Jablonce či Plzně.

Zároveň si bývalý český reprezentant nechal otevřená vrátka i do zahraničí. "První ligu jsme s panem Paskou ani vážněji neřešili, jen cizinu. Smlouva je do konce sezóny, ale jsme domluvení, že kdyby se objevilo něco opravdu vážného venku, nebude mi klub bránit," pokračovla nový kolega Magery,Pázlera a spol.

Jak se cítí před debutem ve druhé lize? "V Rusku jsem normálně trénoval, jen zápasy jsem nehrál. Pauzu žádnou nemám a na sobotu jsem snad připravený. Uvidíme, jak to bude vypadat. Samozřejmě se moc těším, dojde hodně lidí, bude to zajímavé. Kluci vypadají na tréninku dobře, fotbal hrát umějí. V zápasech mají deku, hrají pod tlakem, je tu cíl postoupit. Sám to znám třeba z Plzně, je opravdu jiné, když hrajete o něco, než když vám stačí střed tabulky. Psychika dělá moc a já se budu snažit klukům pomoci, třeba je strhnu," doplnil na stránkách fczbrno.cz svěřenec kouče Pavla Šustra.

Protože bude jednou z ikon mužstva, drobnohled a s tím spojený tlak ho nemine. "Je mi 29 let, něco už mám taky za sebou a tlak si nepřipouštím. Vím, že dojde hodně lidí, ale v Rusku jich kolikrát došlo třeba čtyřicet tisíc. Je dobré, že se jedná o takový specifický zápas, pro kluky je to motivace. Věřím, že to bude dobrý zápas, všichni si ho užijeme a konec bude dobrý pro Zbrojovku. Je mi jasné, že jsem na sebe upletl bič a očekávání budou. Jsem připravený a snad pomůžu, udělám pro to všechno," zakončila nejčerstvější posila aktuálně osmé Zbrojovky před střetem se sedmou Líšní.