Nejlepší střelec druhé ligy Klobása: Kdybych dával ze všeho gól, asi bych nehrál v Jihlavě

Nejlepší střelec druhé ligy Klobása: Kdybych dával ze všeho gól, asi bych nehrál v Jihlavě

Druholigovým střelcům aktuálně vládne pětadvacetiletý útočník ve službách Vysočiny Jihlava Stanislav Klobása, jenž je díky sedmi trefám ze sedmi zápasů před Adamem Vlkanovou z Hradce Králové, Lukášem Holíkem z Dukly i Tomášem Čvančarou z Vyšehradu.

S průměrem jedné branky na utkání je spokojen. "Šancí bylo ještě více, kdybych ale dával ze všeho gól, tak bych asi nehrál v Jihlavě. Ale vážně, jsem spokojený a budu jen rád, pokud to takto bude dál pokračovat," liboval si v interview pro web fnliga.cz bývalý forvard Mladé Boleslavi, Varnsdorfu či Vlašimi.

Aktuálně táhne sérii šesti zápasů, v nichž se střelecky prosadil. Jak by to mělo pokračovat? "Nejlépe do 30. kola a pak oslavit postup. Trenér však říká, že každá série jednou končí. Tak snad tu svoji natáhnu, co to jen půjde," pokračoval někdejší mládežnický reprezentant Česka.

Čím si nynější formu vysvětluje? "Nedokážu si to vysvětlit, ale jsem rád, že to tak je. Je pravda, že chci dávat góly, takže se neustále cpu do vápna a snažím se stát na tom správném místě," doplnil svěřenec kouče Radima Kučery, jehož slova vyšla na fnliga.cz.

Sám by ze sebe rád strhnul nálepku promrhaného talentu. "Vinou zranění jsem to měl o dost složitější. Sám si užívám každý zápas, do kterého mohu nastoupit. Doufám, že mi zdraví vydrží a budu střílet branky, pak se do ligy snad dostanu. Rád bych ji pravidelně hrál. A kdyby to bylo tady v Jihlavě, bylo by to úplně super. A časem bych rád zkusil i zahraničí, například třeba nějakou nižší ligu v Německu," nechal se slyšet gólostroj aktuálně čtvrtého týmU FNL, jehož soubor narazí v MOL Cupu na Spartu.