Matoušek: Pořád to beru tak, že na Ligu mistrů mám čas. Konec kariéry je ještě daleko

Matoušek: Pořád to beru tak, že na Ligu mistrů mám čas. Konec kariéry je ještě daleko

Mládežnický reprezentant Česka Jan Matoušek si pochvaluje skvělou jabloneckou partu a těší ho i pohled na tabulku. "Být po osmi kolech třetí je fajn," uvedl v interview pro iSport.cz odchovanec Příbrami.

Protože je kmenovým hráčem Slavie, mohl na tom být ještě lépe - ve Fortuna:lize se mohl vyhřívat na první příčce a mohl mít před sebou skupinové zápasy Ligy mistrů...

Sám si alespoň řekl vedení slavného "S" o lístky na domácí duely. "Dortmund mám rád odmala, Barcelonu taky. A Inter? To je další slavná značka, tradiční klub z Itálie. O tyhle zápasy bych nechtěl přijít," informoval na stránkách Deníku Sport nynější svěřenec Petra Rady.

Jak moc ho mrzí, že u toho nemůže být přímo na hřišti jakožto jeden z aktérů? "Kdyby mi nebylo jednadvacet, ale třeba o pět nebo sedm let víc, řešil bych to trochu intenzivněji. Pořád mám větší část kariéry teprve před sebou, zůstávám v klidu. Slavii Ligu mistrů přeju, za parádní minulou sezonu si ji zaslouží. Titul, pohár, čtvrtfinále Evropské ligy. Nádhera," pochválil svého zaměstnavatele kolega Doležala, Hrubého, Sýkory, Jovoviče a spol.

Rychlík, který se aktuálně připravuje na deváté kolo proti Viktorii Plzeň, stále doufá, že ho jednou Champions League nemine. "Snad ten sen není nereálný. Mám třeba deset let na to, abych si Ligu mistrů zahrál. Nechci se pořád vymlouvat na svůj věk, ve velkoklubech často hrají mnohem mladší kluci než já, ale pořád to beru tak, že mám čas. Konec kariéry je ještě daleko," uzavřel na serveru isport.blesk.cz střelec letošních tří ligových branek.