Stanciu, Hovorka či Hušbauer se mohou na Letné těšit na krysy, hady a prasata...

Stanciu, Hovorka či Hušbauer se mohou na Letné těšit na krysy, hady a prasata...

Nejbližší derby slavných pražských "S", které je na programu v neděli 22. září, zřejmě opět vyvolá dávku emocí nejen na trávníku, ale i na tribunách.

Jak zaznělona serveru spartaforever.cz, fanoušci momentálně sedmého celku Fortuna:ligy, který aktuálního lídra tabulky z Vršovic neskolil tři a půl roku, si totiž na bitvu o Prahu připravili akci "Krysy pro krysy".

A o co půjde? Příznivci hodlají prostřednictvím nich vyjádřit svůj názor na bývalé hráče letenského celku, kteří aktuálně oblékají trikot úhlavního nepřítele.

Fandové si mají přinést na domácí stadion plyšové krysy, hady nebo prasata. "S úvodním hvizdem je věnujeme těm, kteří za "pár špinavých zlaťáků" prodali svou důstojnost. Tuto událost doprovoďme také vzkazy, nápisy, transparenty na adresu našeho rivala a žoldáků v jejich dresu," zaznělona portálu spartaforever.cz.

Ačkoliv nebyl přímo zmíněn žádný hráč - gesto se bude nejvíce týkat rumunského reprezentanta Nicolae Stanciua, jenž ještě v roce 2018 oblékal dres Sparty a dušoval se, že bez trofeje Generali arénu neopustí. Nakonec se odebral do Al Ahlí a nyní je u rivala.

Sparťanská minulost ovšem zdobí také záložníka Josefa Hušbauera či stopera Davida Hovorku. V nejslavnějším tuzemském klubu se svého času mihl také střední obránce Ondřej Kúdela.