Ve vyspělé Evropě už zůstalo jen 6 klubů, které ve svých ligách neztratily ani bod

Ve vyspělé Evropě už zůstalo jen 6 klubů, které ve svých ligách neztratily ani bod

V pěti nejlepších soutěžích Starého kontinentu je odehráno teprve několik kol, ale i z nich už se dá vyvodit, kteří hráči by mohli v ročníku 2019/2020 zářit a kterým týmům by to mohlo jít.

V pěti nejlepších evropských ligách už zůstalo pouze šest celků, které zatím neztratily ani bod a dosud znají jen výhry.

Jeden je ze Španělska, druhý z Anglie, třetí z Německa a tři jsou z Itálie, s tím, že Francie už žádné takové mužstvo nezná a kupříkladu také Paříž již zaváhala a musela se sklonit před Rennes.

Skvělá forma zdobí Liverpool, který vyhrál všechny čtyři zápasy s pěkným skóre 12:3 a o natáhnutí série na pět triumfů v řadě se pokusí v sobotu poobědě na Anfield Road proti Newcastlu United.

Byť by někdo mohl čekat, že bundesligové karty půjdou nejlépe Bayernu Mnichov nebo Borussii Dortmund, k tomuto datu je jediným přesvědčivým klubem Nagelsmannovo Lipsko, které posílil Patrik Schick. Velmi důležitý duel se však odehraje v sobotu - do Red Bull Areny totiž zavítá právě druhý tým tabulky z bavorské Allianz Areny.

V Serii A se zatím odehrála jen dvě kola, po nichž zůstaly stoprocentní jen oba turínské kluby a Inter Milán, jemuž se pod novým stratégem Antonio Contem daří a formu bude chtít potvrdit také o víkendu proti Barákově Udinese.

6 klubů z TOP 5 evropských lig, které zatím nezaváhaly:

Liverpool - 4 zápasy, 4 výhry, skóre 12:3
Red Bull Lipsko - 3 zápasy, 3 výhry, skóre 9:2
Inter Milán - 2 zápasy, 2 výhry, skóre 6:1
Juventus - 2 zápasy, 2 výhry, skóre 5:3
Turín - 2 zápasy, 2 výhry, skóre 5:3
Atlético Madrid - 3 zápasy, 3 výhry, skóre 5:2