Kdo by mohl převzít žezlo po Kloppovi na Anfield Road?

Kdo by mohl převzít žezlo po Kloppovi na Anfield Road?

Liverpool bez Jürgena Kloppa? Dost možná na něco takového v nedaleké budoucnosti dojde. Německý kouč má totiž na Anfield Road smlouvu do roku 2022 a už se nechal slyšet, že plánuje pauzu. To je pro vedení Reds špatná zpráva, ale na druhou stranu je s dostatečným předstihem. Na hledání nástupce úspěšného trenéra je dostatek času. Kdo by mohl usednout na lavičku klubu z města Beatles?

Steven Gerrard

Kandidát číslo jedna a dvakrát podtržený. Někdejší ikona klubu je miláčkem fanoušků. Po konci hráčské kariéry se hned vrhl na trénování a nyní koučuje Glasgow Rangers. Na pozici trenéra Liverpoolu by ho v budoucnu ráda viděla celá řada osobností. Otázkou je, jestli bude mít v té době už potřebné zkušenosti.

Xabi Alonso

I bývalý španělský reprezentant strávil v kabině Reds řadu sezon. Mezi roky 2004 - 2009 byl jednou z klíčových postav záložní řady a není vyloučeno, že se vrátí. Trenérskému řemeslu se nyní učí u béčka Realu Sociedad. Svou náklonností k Liverpoolu se navíc nikdy netajil a nejednou se nechal slyšet, že by ho rád trénoval.

Julian Nagelsmann

Jürgen Kloppp vtiskl týmu jasný rukopis. Ofenzivní styl hry, který se líbí fanouškům a je velmi úspěšný. Tak proč v tom nepokračovat? Pro takový případ se nabízí Julian Nagelsmann. Mladý německý trenér se prezentuje podobnou vizí jako bývalý šéf lavičky Borussie Dortmund. Po úspěšném tříletém angažmá v Hoffenheimu nyní vede ambiciózní Lipsko.

Brendan Rodgers

Šestačtyřicetiletý kouč už za sebou působení na lavičce Reds má. V letech 2012 - 2015 byl hlavním trenérem Liverpoolu. Poté zažil úspěšnou štaci v Celtiku Glasgow a nyní si jeho služeb nemohou vynachválit v Leicesteru City. Sází na mladé hráče a vyznává útočné pojetí. Podoba se současným Liverpoolem je více než patrná.

Thomas Tuchel

Další Němec na seznamu. Podobně jako Klopp i pětačtyřicetiletý rodák z Krumbachu vedl vestfálský BVB, kterému se upsal právě po odchodu Kloppa na Anfield Road, a odkud loni přešel k bohatému Paris Saint-Germain. Podobně jako aktuální manažer Reds i on dává přednost útoku před obranou. Výhodou pro něj je i fakt, že má bohaté zkušenosti s trénováním v evropských pohárech.

Diego Simeone

Pokud bude chtít vedení klubu nahradit Kloppa někým s podobným charismatem a vášní, tak bude ideální variantou Argentinec Diego Simeone. Ten je stálicí Atlétika Madrid, se kterým dokáže konkurovat Barceloně i Realu Madrid na ligové scéně a úspěchy sbírá také v pohárové Evropě. Pod jeho vedením se španělský celek vypracoval do pozice týmu, kterého se bojí evropské velkokluby. Podobně jako se to povedlo Kloppovi s Liverpoolem.