Van Dijk není nejlepší hráč světa, hlásí jeho krajan

Van Dijk není nejlepší hráč světa, hlásí jeho krajan

Kdo je nejlepší na světě? Na tuto otázku má každý jinou odpověď. Řada lidí věří, že oním mužem na vrcholu je nizozemský stoper Virgil van Dijk z Liverpoolu. Jeho krajan Rafael van der Vaart však zastává zcela jiný názor.

Podle někdejšího záložníka Realu Madrid jsou na tom stále lépe Lionel Messi s Cristianem Ronaldem. Pochopitelně je podle něj Van Dijk na velmi vysoké úrovni, na absolutní vrchol to však ještě není. Byť vedení UEFA to vidělo jinak, a právě obránce Reds vyhlásilo nejlepším hráčem uplynulé sezony. Mimo to je také v nominaci FIFA na obdobnou cenu.

Mnoho lidí věří, že Van Dijk by mohl převzít žezlo pro vítěze prestižní ankety Zlatý míč, kterou v loňském roce ovládl Luka Modrič. Jenže pořád tu jsou CR7 s argentinským reprezentantem.

„Van Dijk není nejlepší, ale je speciální. Messi s Ronaldem jsou na tom lépe. Ale nemůžete srovnávat obránce a útočníky,“ řekl Van der Vaart.

Zadák Liverpoolu však není jediným Nizozemcem, který má v současnosti ve světě velké jméno. Staví vzpomenout na zadáka Juventusu Matthijse de Ligta, který ve dvaceti letech předvádí výborné výkony.

„Juventus je prima, ale víc by mi seděl v Bayernu Mnichov nebo v Barceloně,“ řekl na adresu letní posily z Ajaxu za 75 milionů eur Van der Vaart.

Záložník Betisu Sevilla Nabil Fekir prohlásil, že anglický Liverpool před rokem lhal o výsledcích jeho zdravotní prohlídky. Důvodem měl být fakt, že si Reds příchod ofenzivního borce z Lyonu nakonec rozmysleli.