Manchester United a anglický vrchol? Potrvá to ještě několik let, tvrdí Cole s Wengerem

Manchester United a anglický vrchol? Potrvá to ještě několik let, tvrdí Cole s Wengerem

Zatímco v minulé sezoně ztratil Manchester United v Premier League na vítězného městského rivala Manchester City propastných dvaatřicet bodů, po úvodních čtyřech kolech nového ročníku již ztrácí na liverpoolského lídra 7 bodů. Na boj o mistrovský primát to tak pro Rudé ďábly nevypadá ani v sezoně 2019/2020.

Léčba Ole Gunnarem Solskjaerem tak zatím nefunguje a všiml si toho i někdejší dlouholetý kouč konkurenčního Arsenalu Arséne Wenger. "Když se podíváte na Manchester United, vidíte tým, ve kterém se skrývá velký potenciál. Zatím ale nenašili společnou cestu. Možná je to kvůli tomu, že všichni hráči nejsou dostatečně vyspělí, aby mohli hrát týmovou hru v klubu jako Manchester United," pronesl devětašedesátiletý francouzský odborník, jehož slova citoval web sport.sk.

Byť o sobě dávají vědět mladé pušky jako Daniel James či Aaron Wan-Bissaku, na úplné ligové čelo to nestačí. "Máte pocit, že se něco může vydařit, ale nejsou na to připravení. Když je sledujete, rozhodně nejsou kandidáti na boj o titul. Dokážou napodobit to, co svého času dokázali Giggs, Scholes nebo Beckham? Osobně o tom nejsem přesvědčený," pokračoval přísný Wenger, jehož slova vyšla na stránkách sport.sk.

Bývalý útočník United Andy Cole, který vyhrál v letech 1995 - 2001 hned pět anglických titulů právě s United, má na celou věc podobný názor. Na primát, z něhož se dvacetinásobný mistr země naposledy radoval ještě pod Sirem Alexem Fergusonem v sezoně 2012/2013, si ještě bude třeba počkat...

"Opravdu si myslím, že to potrvá ještě několik let. Musíme se neustále zlepšovat, přivádět lepší hráče a snažit se zlepšovat sezonu za sezonou, protože obě mužstva na špičce - Liverpool i Manchester City - od všech ostatních odskakují. Byl jsem v Manchesteru United, když jsme ostatním dělali přesně to samé. Nakonec tuto ztrátu i tak smazali. Je to hlavně o trpělivosti a vytrvalosti. Musíme se zlepšovat krok po kroku, než vzniklou mezeru nesmažeme," zakončil portálem sport.sk citovaný sedmačtyřicetiletý anglický internacionál.